Opis kierunku

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę na temat efektywnego zastosowania prawa zamówień publicznych tak, aby zamawiający wydał swoje pieniądze celowo i oszczędnie, a wykonawca nauczył się sięgać po zamówienia publiczne, stając się skuteczniejszym na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nauczysz się również praktycznego i skutecznego rozwiązywania problemów wykonawcy i zamawiającego. 

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji tradycyjny nowy

Co zyskujesz?

  • Zdobędziesz szeroką wiedzę – nie tylko z zakresu zamówień publicznych, ale także prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego. 
  • Niemal wszystkie wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, dzięki czemu w sposób praktyczny opanujesz zasady prawa zamówień publicznych nie tylko dla zamawiających, ale i dla wykonawcy. 
  • Będziesz mógł samodzielnie wykonywać czynności związane ze stosowaniem prawa zamówień publicznych u wykonawcy i zamawiającego.
  • WSB we Wrocławiu – jako jedyna uczelnia w Polsce – zapewnia Ci dostęp online do profesjonalnej bazy orzeczeń w wyszukiwarce SzuKIO.pl przez cały okres trwania studiów. Wiedza zawarta w ponad 20 tysiącach wyroków pozwoli poznać praktyczne przykłady naruszeń wraz z uzasadnieniem obu stron sporu, co istotnie przyspieszy proces uczenia się. Narzędzie to z powodzeniem stosowane jest przez praktyków zamówień publicznych instytucji realizujących przetargi, firm wykonawczych i doradczych.
  • Doświadczeni inżynierowie wyjaśnią w sposób przystępny zarówno dla osób z wykształceniem budowlanym, jak i mających inne specjalności nowe aspekty przygotowywanego przez rząd kodeksu urbanistyczno-budowlanego zastępującego prawo budowlane. 
  • Dowiesz się, jak praktycznie wykorzystywać nowe zapisy prawa w zakresie robót budowlanych w zamówieniach publicznych i jakie konsekwencje są np. związane z powrotem zawodu urbanisty. 
  • W ramach czesnego udostępnimy Ci aplikację przygotowaną zgodnie z wytycznymi Urzędu Zamówień Publicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji, abyś na własnym przykładzie mógł sprawdzić, jak działa portal e-usług, z którego będą musieli korzystać wszyscy zamawiający i wykonawcy. Jest to rozwiązanie niestosowane na jakimkolwiek innym kierunku zamówień publicznych w Polsce.  
  • Na warsztatach będziesz ćwiczył, jak samodzielnie napisać specyfikację istotnych warunków zamówienia, protokół z postępowania czy jak praktycznie wykorzystać elektroniczne wspomaganie udzielania zamówień publicznych.
  • Będziesz miała możliwość członkostwa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Konsultantów Zamówień Publicznych, po spełnieniu poniższych warunków:
    • Złożenie deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia – deklarację można uzyskać, składając prośbę o nią na adres: biuro@oskzp.pl lub jwysocki@oskzp.pl
    • Udokumentowanie min. 2-letniej praktyki w obszarze zamówień publicznych
    • Ukończenie studiów podyplomowych zamówienia publiczne w WSB we Wrocławiu lub zamiennie: udział w min. dwóch szkoleniach prowadzonych przez członków OSKZP. W razie wątpliwości co do członkostwa w OSKZP wykładowcy informację można otrzymać od kierownika merytorycznego studiów – Jerzego Wysockiego (jwysocki@oskzp.pl)
    • Rozmowa kwalifikacyjna z zarządem OSKZP.
       

Dla kogo?

  • Studia skierowane są nie tylko do pracowników komórek, biur zamówień publicznych, ale i osób merytorycznie odpowiedzialnych za opis przedmiotu zamówienia i warunków udziału w postepowaniu. 
  • Uczestnikami zajęć mogą być także pracownicy-wykonawcy, którzy odpowiadają za przygotowanie oferty lub sami wykonawcy zainteresowani korzystaniem ze środków publicznych. 
  • Zamówienie publiczne to propozycja studiów dla osób, które nigdy nie brały udziału w procedurach zamówień publicznych, a chcą uzyskać nowe umiejętności umożliwiające zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.
     

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Daria Pietrzak2

Kierunek, który wybrałam w ramach studiów podyplomowych, to zamówienia publiczne. Dokonując tego wyboru, chciałam usystematyzować oraz poszerzyć wiedzę z zakresu prawa zamówień publicznych. Wykładowcy na uczelni gwarantują praktyczne formy prowadzenia zajęć, co pozwala na zdobycie wiedzy oraz wykorzystanie jej w pracy zawodowej. Polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcieliby rozwijać się w tym zakresie.

Daria Pietrzak

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Wybrałam kierunek zamówienia publiczne, ponieważ zostały one wpisane w mój zakres obowiązków służbowych. Przeglądając oferty kilku uczelni, wybrałam właśnie WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito) , ponieważ wiedziałam, że jest to uczelnia dla ludzi w każdym wieku, a wykładowcy są kompetentnymi, rzeczowymi fachowcami. Z przyjemnością przyjeżdżam na każde zajęcia, mimo że ich tematyka bywa dla mnie bardzo trudna. Na pewno będę polecała tę uczelnię moim znajomym i współpracownikom.

Ewa Szydło

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zamówienia publiczne na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Jerzy Wysocki
Magdalena Michałowska
Elżbieta Sobczuk
Jacek Jerka
Iwona Ziarniak
Piotr Pieprzyca
Jerzy Wysocki

Wieloletni członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych obecnie jest przewodniczącym komisji rewizyjnej OSKZP. W ramach projektu KIGNET - izbowy system wsparcia konkurencyjności polskich przedsiębiorców uzyskał certyfikat eksperta ds. zamówień...

Magdalena Michałowska

Członek Grupy Ekspertów Zainteresowanych Stron ds. Zamówień Publicznych przy Komisji Europejskiej. Doradca z zakresu zamówień publicznych, Ekspert ds. elektronizacji procedur o udzielenie zamówienia publicznego. Zajmuje się  zamówieniami współfinansowanymi ze środków unijnych....

Elżbieta Sobczuk

Redaktor Naczelna miesięcznika Przetargi Publiczne.pl, Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, W ramach projektu KIGNET - izbowy system wsparcia konkurencyjności polskich przedsiębiorców uzyskała certyfikat eksperta ds. zamówień publicznych w...

Jacek Jerka

Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, Członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP, były Zastępca Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, były pracownik Departamentu Prawnego UZP, uczestnik prac komisji sejmowych rozpatrujących projekty...

Iwona Ziarniak

Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień. Od 1998 r. zajmuje się problematyką zamówień publicznych; posiada bogate doświadczenie w zakresie  udzielania i ubiegania się o  złożone zamówienia informatyczne; specjalistka w zakresie kontroli prawidłowości...

Piotr Pieprzyca

Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, doktorant na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego. Arbiter na liście arbitrów rozpatrujących...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

28.03 czynne do godz. 12:00. W dniach 29.03.2024-02.04.2024 biuro nieczynne.

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF