Opis kierunku

Właściwy system zarządzania to klucz do sukcesu firmy, który pozwoli uniknąć poważnych błędów oraz dążyć do rozwoju przedsiębiorstwa w niestabilnym otoczeniu gospodarczym. W przypadku braku doświadczenia przedsiębiorców lub dużych firm może to nie wystarczyć. Dlatego standardem staje się controlling w przedsiębiorstwie. Controlling jako system wspierający zarządzanie dostarcza instrumentów, które pozwalają ograniczać ryzyko, zwiększyć efektywność i skuteczność działania jednostek gospodarczych, a przez to odnosić sukcesy biznesowe oraz osiągnąć przewagę nad otoczeniem.

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (hybrydowej).

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym po cześci w salach wykładowych, a po części w formie online na platformie MS Teams, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji hybrydowy hybryda nowy

Co zyskujesz?

  • Zdobyta wiedza stanie się inspiracją do poszukiwania efektywnych rozwiązań controllingowych. Pozwoli ona praktycznie realizować w firmie proces controllingu poprzez wybór właściwych narzędzi służących planowaniu i kontroli procesów oraz koordynacji i optymalizacji podejmowanych działań.
  • Nabędziesz praktyczne umiejętności posługiwania się narzędziami wspomagającymi procesy planowania, kontroli, analiz i raportowania biznesowego.
  • Poznasz nowoczesne metody i techniki umożliwiające budowę i rozwój systemu controllingu w przedsiębiorstwie.
  • Zdobędziesz wiedzę na temat wykładni prawa podatkowego, która polega na ustaleniu właściwego ich rozumienia, przypisaniu im odpowiedniego znaczenia, bądź wyznaczeniu ich zakresu.
  • Masz możliwość nie tylko zdobycia wiedzy z zakresu controllingu, ale również wymiany doświadczeń zawodowych w gronie osób pracujących w innych firmach.
  • Dzięki grze biznesowej, w której będziesz brał udział w ramach zajęć, rozwiniesz swoje zdolności zarządzania firmą w warunkach niepewności, ryzyka i konkurencji.
  • Zajęcia prowadzone są przez praktyków w formie wykładów, które uzupełniane są ćwiczeniami, warsztatami oraz case study.

Dla kogo?

  • Studia skierowane są dla osób pracujących lub zamierzających pracować w działach ekonomiczno-finansowych uczestniczących w procesach zarządzania lub te procesy wspierające.
  • Ponadto studia przeznaczone są dla właścicieli przedsiębiorstw, dyrektorów ekonomiczno-finansowych, głównych księgowych, kierowników wszystkich szczebli zarządzania, specjalistów ds. controllingu oraz dla osób, które w przyszłości chciałyby zajmować podobne stanowiska.

 

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Od kilku lat zawodowo zajmuję się budżetowaniem oraz rachunkiem kosztów, dlatego studia na kierunku controlling pozwoliły mi poszerzyć moje kompetencje w tej dziedzinie. Jestem zadowolona z poziomu zajęć oraz podejścia prowadzących. Pozytywnie zaskoczyła mnie także zawartość merytoryczna programu. Liczę, że to w przyszłości pozwoli mi znaleźć satysfakcjonującą pracę. 

Małgorzata Baran

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

WSB Wrocław, wykładowca. Portret mężczyzny w ciemnej marynarce i czerwono-białej koszuli w kratę

To dobre opinie o WSB (obecnie Uniwersytecie WSB Merito) zdecydowały o tym, że rozpocząłem studia podyplomowe w tej uczelni. Sam szybko przekonałem się, że dogodny dojazd do kampusu, dobry kontakt z Działem Studiów Podyplomowych oraz sprawnie działający system informowania uczestników studiów o płatnościach to prawda. Dlatego nie żałuję swojego wyboru i mógłbym polecić uczelnię znajomym. Controlling to źródło wiedzy na temat funkcjonowania firmy, pozyskiwania finansowania, czy też prawa handlowego. Liczę, że pomoże mi w przyszłości w założeniu własnego biznesu.

Radosław Tabisz

Absolwent WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku controlling na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu (XIX edycja). Studia realizowane w sposób hybrydowy.

  • Zajęcia w murach uczelni - 128 godz.
  • Zajęcia zdalne - 48 godz.
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Jolanta Bodzianny
dr hab. inż. Radosław Ryńca
dr Tomasz Kopyściański
dr hab. Mariusz Czekała, prof. UWSB Merito
dr Angelika Kaczmarczyk
Rafał Bienkiewicz
Marcin Otręba
dr inż. Jerzy Mońka
dr Krzysztof Natalli
dr Jolanta Bodzianny

Specjalizuje się w rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, praktyk, trener biznesu. Autorka i współautorka licznych artykułów i publikacji naukowych. Odznaczona Złotą Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Stowarzyszenia...

dr hab. inż. Radosław Ryńca

Specjalizuje się głównie w rachunkowości zarządczej, w nowoczesnych koncepcjach i metodach zarządzania oraz ich zastosowaniu w obszarze przedsiębiorstw i organizacji pożytku publicznego. Autor dwóch monografii oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych wydanych w czasopismach krajowych...

dr Tomasz Kopyściański

Doktor nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu...

dr hab. Mariusz Czekała, prof. UWSB Merito

Specjalista z zakresu rynków kapitałowych, wieloletni praktyk, makler papierów wartościowych. Wykładowca studiów podyplomowych dla doradców inwestycyjnych, studiów MBA oraz Franklin University MBA na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia z zakresu inwestowania na...

dr Angelika Kaczmarczyk

Ukończyła Akademię Ekonomiczną  na wydziale Gospodarka Narodowa oraz studia podyplomowe o specjalności Rachunkowość. Związana zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu - od 2001 r. oraz z Wyższą Szkołą Bankową (obecnie Uniwersytet WSB Merito) - od 2005 r. W latach...

Rafał Bienkiewicz

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa. W latach 1995 – 2012 związany zawodowo i członek RSP „Jedność” Boleścin. Od roku 2010 do chwili obecnej odbywa aplikacje radcowskie – status aplikant III roku aplikacji radcowskiej. Od 2012 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu w...

Marcin Otręba

Doradca podatkowy w kancelarii MDO TAX, ekspert Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Ministerstwa Finansów oraz Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatków. Doświadczenie zawodowe zdobywał również na...

dr inż. Jerzy Mońka

Kierownik merytoryczny kierunku studiów podyplomowych Controlling. Pracownik naukowy w Katedrze Rachunkowości i Controllingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, praktyk, specjalista z dziedziny controllingu, doświadczony wykładowca. Autor ponad 100 publikacji z dziedziny controllingu.

dr Krzysztof Natalli

Od 2004 roku pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W swojej pracy dydaktycznej zajmuje się głównie prowadzeniem ćwiczeń oraz wykładów z ekonomii (mikroekonomia oraz makroekonomia), rynku pracy, ekonomii międzynarodowej oraz polityki pieniężnej. Oprócz tego specjalizuje...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF