Biblioteka

Biblioteka

Iwona Josińska
dyrektor Biblioteki, WSB we Wrocławiu
Biblioteka WSB we Wrocławiu to przyjazne miejsce dla poszukujących wiedzy, informacji, dostępu do najnowszych źródeł, do aktualnej p...
zaloguj_sie_katalog.gif
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
------------------------
UWAGA - PRZERWA MAJÓWKOWA

W dniach: 01-05 maja 2017 r. (pon - pt) Biblioteka będzie NIECZYNNA.

-----------------------

INFORMACJE:

  • W Czytelni do dyspozycji studentów są komputery (z możliwością drukowania), cały zbiór czasopism, encyklopedie, słowniki - również językowe, albumy  oraz wydzielony księgozbiór podręczny.
  • W Wypożyczalni jest dostępny cały księgozbiór - podręczniki i literatura uzupełniająca. ZAPRASZAMY!

Studenci WSB mogą korzystać z największej* na Dolnym Śląsku uczelnianej biblioteki (* wśród uczelni niepublicznych magisterskich, na podstawie rankingu Perspektyw w 2010 r., kat.  zbiory drukowane), która powstała w 1998 r. Jesteśmy jedną z niewielu niepublicznych szkół wyższych w Polsce, która posiada własną, nowoczesną bibliotekę z księgozbiorem liczącym blisko 97 500 pozycji oraz 120 tytułów specjalistycznych czasopism polskich i zagranicznych. Na półkach biblioteki WSB znajdziesz najnowszą literaturę o tematyce ekonomicznej i finansowej. Nasze zbiory powiększają się systematycznie dzięki zakupom własnym, wymianie oraz darom.

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu „pod lupą”:

  • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich. Czytelnicy „z zewnątrz” mogą korzystać ze zbiorów na miejscu.
  • Istnieje możliwość rezerwacji lub zamówienia potrzebnych tytułów przez internet.
  • W wypożyczalni udostępniane są podręczniki akademickie.
  • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia czytelnika wg schematu daty wypożyczeń, zamawiane pozycje, rezerwacja, prolongaty).
  • Na miejscu można korzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
  • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.