Kongres Firm Rodzinnych

Kongres Firm Rodzinnych "Nowe horyzonty rozwoju"
Data: 6 marca 2018 r.
Miejsce: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Czerwona, Plac Wolności 1.

ZAPISY
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy na Kongres odbywają się poprzez formularz online.

 

Dolny Śląsk i Wrocław należą od wielu lat do czołówki polskich ośrodków gospodarczych. Chociaż gospodarczą potęgę regionu budują nie tylko polskie i międzynarodowe korporacje, ale głównie przedsiębiorstwa rodzinne - do tej pory nie skupiano się ani nad ich specyfiką działania ani nad problemami, z którymi się mierzą. Brakowało również wydarzeń poświęconych przedsiębiorstwom rodzinnym, wymianie doświadczeń i poszukiwaniom inspiracji.

W związku z tym, Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu wraz z Dolnośląską Izbą Gospodarczą, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Zachodnią Izbą Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Regionalną Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Związkiem Pracodawców Polska Miedź, wystąpiło z ideą zorganizowania Kongresu Firm Rodzinnych pod głównym hasłem „Nowe horyzonty rozwoju”.

PROGRAM

8:30-9:000 Rejestracja
9:00-9:20 Otwarcie kongresu przez przedstawicieli współorganizatorów
9:20-10.10 Panel Otwarcia „Wyzwania współczesnych przedsiębiorstw rodzinnych”
10:10-11:00 Panel – „Sukcesja w firmie rodzinnej”
11:00-11:30 Przerwa kawowa
11:30-12:20 Panel – „Zatrudnienie pracowników w firmie rodzinnej”
12:20-13:10 Panel – „Innowacje w firmie rodzinnej”
13:10-13:30 Podsumowanie Kongresu
13:30-14:15 Lunch
14:15-15:30 Networking i warsztaty

Panel Otwarcia „Wyzwania współczesnych przedsiębiorstw rodzinnych”

Gościem Specjalnym panelu będą właściciele Grupy Wróbel, dolnośląskiej firmy rodzinnej obecnej na rynku od 25 lat. Firmę reprezentować będą spadkobiercy Mirosława Wróbla, założyciela Grupy Wróbel – synowie Tomasz i Wojciech Wróbel oraz siostrzeniec Michał Łuczak – współwłaściciel i prezes zarządu Grupy Wróbel.

Goście panelu podzielą się doświadczeniami w prowadzeniu firmy rodzinnej, opowiedzą o sukcesji, przekazywanych wartościach, modelu zarządzania oraz wychowaniu następców, a także o tym, jak ważna jest dla firmy rodzinnej długookresowa perspektywa rozwoju.

Moderator: Dagmara Szyguła-Żuchowska radca prawny z Kancelarii ZPZ Legal, członek Komitetu Firm Rodzinnych przy Krajowej Izbie Gospodarczej z ramienia Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Panel – „Sukcesja w firmie rodzinnej”

panelu sukcesyjnym uczestnicy Kongresu poznają nowe rozwiązania i możliwości radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach - gdy potencjalny sukcesor nie jest zainteresowany przejęciem biznesu lub brak mu do tego kompetencji, gdy biznes nie ma potencjału sukcesyjnego - forma prawna uniemożliwia prostą zmianę władz i właścicieli.

Uczestnicy panelu:
Katarzyna Osadkowska Dyrektor ds. HR, Członek Zarządu w firmie Osadkowski SA

Moderator: Tadeusz Dulian Starszy Menedżer, Doradca Rodzinny Zespól ds. Firm Rodzinnych, członek zespołu EMEA Deloitte Family Business Network.

Panel – „Zatrudnienie pracowników w firmie rodzinnej”

Panel rozpocznie się aktualnym raportem z rynku pracy. Będzie poświęcony współczesnemu rynkowi pracy, problemom zatrudnienia i zarządzania personelem w przedsiębiorstwie rodzinnym - prezentacje i dyskusje pomogą przedsiębiorcom w szukaniu odpowiedzi na pytania takie, jak: czym przyciągnąć pracowników spoza rodziny? Jak zarządzać zespołem wielopokoleniowym? Co zrobić, aby przedsiębiorstwo rodzinne było atrakcyjnym miejscem pracy?

Uczestnicy panelu:
Dr Anna Hildebrandt-Mrozek - Instytut Talentów FLASHPOINT
Dorota Mroczkowska współwłaścicielka rodzinnej Manufaktury DOTI
Ralf Stoffels Prezes Zarządu BIW Isolierstoffe GmbH
Tadeusz Badura Prezes Zarządu  ZUPBADURA Sp. z o.o. Sp. k.
Artur Rogowski Dyrektor Regionu Zachód w Work Service S.A. 

Moderator: Iwona Makowiecka Dyrektor Biura Regionalnego Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Panel – „Innowacje w firmie rodzinnej”

Panel dotyczy podnoszenia innowacyjności biznesu rodzinnego - zarówno innowacyjnych koncepcji zarządzania, stosowania innowacyjnych metod finansowania, jak i wprowadzenia innowacji produktowych, procesowych i marketingowych do firm rodzinnych.

Uczestnicy panelu:
Jakub Dzik Członek Zarządu Impel S.A.
Dr Cezary Zbigniew Augustynowicz Prezes Buena Cloud Sp z o.o. Poznań oraz Buena Cloud GmbH Düsseldorf partner firmy Google.
Edyta Klimczak Dyrektor Oddziału 3 we Wrocławiu PKO Banku Polskiego SA.

Moderator: Marek Pasztetnik Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Networking i warsztaty

Istotnym elementem będzie spotkania networkingowe oraz zajęcia warsztatowe, które posłużą zdobyciu wiedzy, wymianie poglądów a także nawiązaniu kontaktów z przedsiębiorstwami znajdującymi się w podobnej sytuacji biznesowej czy rodzinnej.

Kongres będzie stanowił okazję do wymiany poglądów i nawiązania kontaktów z przedsiębiorstwami znajdującymi się w podobnej sytuacji biznesowej.

Zapraszamy!

 

Organizatorzy:

cbr_logo_mini.pnglogo_wroclaw_2017_granat_0_0.jpgumwd_logotyp_1_0_0.jpgzig_1.pnglogo_ahk_0.jpg

logo_dig_horizontal_0_0_0.jpg    logo_zppm_002_0_1_0.png

Sponsor strategiczny:

Partner panelu sukcesja:

Patron honorowy:

Patroni medialni: