Lider rankingów

Lider rankingów

Marek Pasztetnik
Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej
„Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to uczelnia, która kształci rynkowych liderów i znakomicie przygotowuje student&oac...

To nie my mówimy, że jesteśmy najlepsi – tak mówią o nas inni

Ogólnopolskie i regionalne rankingi szkół wyższych są popularnym źródłem informacji na temat jakości kształcenia na poszczególnych uczelniach. WSB we Wrocławiu od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez ogólnopolskie czasopisma, co potwierdza renomę Uczelni oraz jej silną pozycję na rynku edukacyjnym regionu i kraju.

Rok akademicki 2016/2017

Najlepsi w regionie – kierunek Turystyka i Rekreacja

Co roku dwutygodnik „Wiadomości Turystyczne” organizuje Rankingu Szkół Wyższych i ocenia kierunki studiów turystycznych. W tegorocznym rankingu doceniony został nasz kierunek Turystyka i Rekreacja - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zajęła 1. miejsce rankingu w województwie dolnośląskim. WSB uplasowała się również na 4. miejsce w kraju w zestawieniu uczelni o praktycznym profilu kształcenia. 
 
WSB z jednymi z najlepszych programów MBA w Polsce
 
WSB we Wrocławiu z programem FU MBA trafiła do grona 10-ciu najlepszych (9. miejsce) uczelni MBA w Polsce ocenianych w rankingu "Perspektywy". Tym samym Franklin University MBA po raz kolejny może się szczycić mianem najlepszego anglojęzycznego programu MBA na Dolnym Śląsku. Również program MBA w języku polskim zyskał pozycję najlepszego polskojęzycznego programu w regionie awansując o 6 pozycji na 16. miejsce. W rankingu znalzały się wszytskie programy MBA Wyższych Szkół Bankowych.

WSB na pierwszym miejscu w regionie

W raporcie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego analizującym wyniki rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się na 1. miejscu w regionie oraz w pierwszej dziesiątce uczelni niepublicznych najchętniej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne. Więcej.
 
Awans w rankingu najlepszych uczelni
 
W Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” prezentującym najlepsze niepubliczne uczelnie magisterskie 2016 r. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się na 16. miejscu awansując z 18. miejsca w 2015 r.  Więcej.
 

Rok akademicki 2015/2016

Najwyższa jakość - WSB Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się w gronie laureatów VIII edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, tym samym otrzymując tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki” w kategorii „Najwyższa Jakość”. Nagrodę przyznaje Business Centre Club. 

Wysoka ocena dla programów MBA

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM ogłosiło wyniki VI edycji ratingu programów MBA. Aż 4 programy Wyższych Szkół Bankowych otrzymały wyższe oceny, 3 utrzymały swoją pozycję, a 2 po raz pierwszy zostały sklasyfikowane w rankingu. Franklin University we Wrocławiu - utrzymał pozycję w klasie profesjonalnej, a MBA we Wrocławiu klasę standardową. Wyniki ratingu

WSB wśród najskuteczniejszych uczelni w Polsce

W rankingu prestiżowego magazynu "Home & Market" (7/2016) Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się wśród najskuteczniejszych uczelni w Polsce. Ranking cechuje się bardzo ciekawą metodologią. W celu ustalenia skuteczności uczelni, autorzy badania zbadali wyksztalcenie członków zarządów 1000 największych firm w Polsce. Uczelnia otrzymywała punkty, gdy członek zarządu lub jego prezes kształcił się w jej murach. WSB we Wrocławiu znalazła się w rankingu najwyżej spośród uczelni niepublicznych Wrocławia oraz na 4. miejscu wśród wszystkich wrocławskich uczelni, a także - na 41. miejscu w Polsce. Więcej 

Najchętniej wybierana uczelnia

W raporcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2015/2016, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zajęła 1. miejsce w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych na studia niestacjonarne. Ten wynik potwierdza nasz status uczelni najczęściej wybieranej przez pracujących.

mba-2015.png

Program studiów Franklin University MBA (FUMBA) w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu Perspektyw w Polsce (Ranking 2015). To jedyna wrocławska uczelnia, która znalazła się tak wysoko, co pozycjonuje program FUMBA (w 100% w jęz. angielskim), jako najlepsze studia MBA na Dolnym Śląsku.

W opinii pracodawców: Uczelnia numer 1 na Dolnym Śląsku

Według rankingu preferencji pracodawców przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy", WSB we Wrocławiu znalazła się wśród 5 najlepszych uczelni na Dolnym Śląsku - zajęła najwyższe miejsce spośród wszystkich niepublicznych uczelni na Dolnym Śląsku.

Siedmiokrotny laureat Medalu Europejskiego

medal_europejski_dobry_1_0.jpg

WSB aż siedmiokrotnie została nagrodzona Medalem Europejskim, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia oraz dowodem na to, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest uczelnią na poziomie europejskim. Medale przyznano WSB za studia licencjackie (2007), studia podyplomowe (2008), za studia uzupełniające magisterskie (2009) oraz za działalność Biura Karier (2010), Program FU MBA (2012), współpracę międzynarodową (2013) oraz, w 2016 roku - za działalność Instytutu Współpracy z Biznesem.

Rok akademicki 2014/2015

2014_poland-300x300_0.pngMost Attractive Employers 2015 dla Biura Karier WSB we Wrocławiu
WSB we Wrocławiu - jako jedyna uczelnia z Dolnego Śląska i jedna z trzech w Polsce - otrzymała nagrodę Most Attractive Employers w kategorii najwyżej oceniane Biuro Karier według studentów. Ranking wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 w WSB csq.jpg
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opracowała i wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008.Wdrożenie systemu jest gwarantem powtarzalności nadzorowanych procesów, a więc zapewnieniem najwyższej jakości świadczonych usług edukacyjnych. Zgodność Systemu Zarządzania Jakością z wymaganiami normy ISO 9001 potwierdzona została certyfikatami CSQ oraz IQNet wydanymi przez Jednostkę Certyfikującą IMQ.

Numer 1 na Dolnym Śląsku wśród uczelni o profilu praktycznym kształcących na kierunkach turystycznych
WSB we Wrocławiu zajęła 1 miejsce na Dolnym Śląsku i 4 miejsce w Polsce wśród uczelni o profilu praktycznym, kształcących na kierunkach turystycznych według rankingu „Wiadomości Turystycznych” (5/2015). W rankingu oceniano potencjał naukowy, poziom kształcenia, możliwości wyboru kierunków i specjalizacji oraz praktyczne przygotowanie do zawodu. Dowiedz się więcej o kierunku Turystyka i rekreacja w WSB we Wrocławiu.

Najchętniej wybierana uczelnia
Kandydaci na studia od lat chętnie wybierają Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, co jest potwierdzeniem jej jakości i atrakcyjności. W raporcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2014/2015, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z Wydziałem w Opolu znalazła się w zestawieniu liderów- najczęściej wybieranych przez studentów uczelni niepublicznych w Polsce. Jednocześnie WSB we Wrocławiu jest po raz kolejny najchętniej wybieraną uczelnią niepubliczną w województwie dolnośląskim i opolskim!

ranking_mba_perspektywy_2014.jpgNajlepsze na Dolnym Śląsku studia MBA
Oba programy MBA oferowane przez WSB we Wrocławiu znalazły się w zestawieniu najlepszych programów MBA w Polsce, które przygotował miesięcznik "Perspektywy" (ranking z listopada 2014). Program FUMBA (w 100% w jęz. angielskim), przygotowany wraz z amerykańskim partnerem Franklin University, to najlepsze studia MBA na Dolnym Śląsku. Polskojęzyczny program MBA WSB we Wrocławiu zajmuje 21 miejsce wśród najlepszych programów MBA w Polsce!

book_of_lists_2014_250.pngPierwsze miejsce w rankingu "Book of Lists 2014/2015"
WSB we Wrocławiu zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Edukacja - największe szkoły biznesowe” w „Book of Lists 2014/2015”. „Book of Lists” to największa i najdłużej obecna na polskim rynku wydawniczym dwujęzyczna – polsko-angielska publikacja, która w formie rankingów prezentuje ponad 2,5 tys. najlepiej prosperujących instytucji z ok. 70 sektorów biznesu w Polsce.

 

Rok akademicki 2013/2014

perspektywy-2014.pngWSB we Wrocławiu w 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014
WSB we Wrocławiu zajęła 3. miejsce na Dolnym Śląsku i 21. pozycję w rankingu ogólnopolskim niepublicznych uczelni magisterskich. Zestawienie oparto na 29 szczegółowych kryteriach, tworzących pięć grup kryteriów: prestiż, siła naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie.

Pracodawcy wybralilogo_wprost.png
Uczelnia nr 1 na Dolnym Śląsku - ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014. W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” (nr 14/2014) Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Ranking ten został zrealizowany w 100% ,w oparciu o informację zwrotną z rynku pracy. To 500 największych pracodawców pod względem przychodów oceniło WSB. Tak wysokie miejsca w rankingu „WPROST” to nie tylko efekt ciężkiej pracy włożonej w praktyczny profil kształcenia i bieżący rozwój współpracy Wyższych Szkół Bankowych z biznesem, ale także sukces naszych studentów i absolwentów.

wiadomosci_turystyczne_2014_250.pngNajlepsza na Dolnym Śląsku wśród uczelni kształcących na kierunkach turystycznych
Po raz kolejny WSB we Wrocławiu zajęła 1. miejsce wśród uczelni Dolnego Śląska kształcących na kierunkach turystycznych według rankingu „Wiadomości Turystycznych” (4/2014). W rankingu zwyciężyły uczelnie, które stawiają zarówno na rozwój naukowy, jak i na jakość kształcenia zawodowego. Dowiedz się więcej o kierunku Turystyka i rekreacja

Pierwsza na Dolnym Śląsku
home__market_www.jpgWyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zajęła 1. miejsce wśród uczelni Dolnego Śląska i 9. w Polsce w Rankingu Uczelni Wyższych 2014 Home&market (kwiecień 2014 r.). Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji, a następnie: liczba studentów i infrastruktura. 

dyplom_dla_mba_2014_small.pngFU MBA w klasie profesjonalnej
Program Franklin University MBA WSB we Wrocławiu osiągnął standard jakości klasa profesjonalna w ratingu Programów MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM w 2014 r.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu realizuje prorgamy MBA od 2008 roku przy ścisłej współpracy z prestiżową, amerykańską uczelnią Franklin University, która posiada ponad 110 lat doświadczenia w kształceniu kadry menedżerskiej. Więcej na stronie www.franklinmba.pl

Najchętniej wybierana
Według podsumowania MNiSW dotyczącego wyników rekrutacji na rok akademicki 2013/2014, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się na 2. miejscu wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce.

Dobra praktyka z WSB
WSB we Wrocławiu wraz z partnerami z Belgii, Portugali i Ukrainy zorganizowała w 2013 r. intensywny kurs pt. "International mass event organization based on recent experience of EURO 2012" (IMEO). Otrzymał on świetne noty od swoich uczestników oraz został doceniony przez Agencję Narodową Erasmusa - znalazł się wśród 27 przykładów dobrych praktyk wytypowanych przez polską Agencję Narodową.

Uczelnia oceniona na A+
Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu otrzymał wyróżnienie  - notę A+ Akademickiego Briefu Biznesu - ratingu mierzącego przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Nota wyróżniająca została przyznana za kompetencje społeczne absolwentów.

 

fpake_certyfikat_2013_www.pngRok akademicki 2012/2013

Akredytacja FPAKE
19 czerwca 2013 r. Komisja Akredytacyjna Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przyznała Wydziałowi Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu certyfikat akredytacji dla studiów licencjackich prowadzonych na kierunku Finanse i rachunkowość.

Certyfikat potwierdza wypełnienie standardów akredytacji i wysoką jakość studiów prowadzonych na tym kierunku.

Ceniona przez pracodawcówlogo_wprost.png
Wyższe Szkoły Bankowe zajęły 3. miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych tygodnika WPROST, w kategorii najbardziej cenionych szkół niepublicznych wśród pracodawców. Ranking ten zrealizowany został w oparciu o nową metodologię, w 100 % opartą o informację zwrotną z rynku pracy - od największych pracodawców.

Praktycznie kształcąca
W rankingu Wiadomości Turystycznych (4/2013) WSB we Wrocławiu zajęła 1. miejsce wśród niepublicznych i publicznych uczelni Dolnego Śląska kształcących na kierunkach turystycznych w kategorii "Przygotowanie zawodowe".  

Jeden z najlepszych programów MBA w Polsce
W prestiżowym rankingu studiów MBA zrealizowanym przez miesięcznik "Perspektywy", programy realizowane w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zajęły czołowe miejsca w Polsce. Program angielskojęzyczny uplasował się na 8., a polskojęzyczny - na 15. miejscu w Polsce.

Sześciokrotny laureat Medalu Europejskiego
WSB aż sześciokrotnie została nagrodzona Medalem Europejskim, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia oraz dowodem na to, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest uczelnią na poziomie europejskim. Medale przyznano WSB za studia licencjackie (2007), studia podyplomowe (2008), za studia uzupełniające magisterskie (2009) oraz za działalność Biura Karier (2010), Program FU MBA (2012) oraz za współpracę międzynarodową (2013).    

Rankingi w poprzednich latach

najbardziej.jpgWSB wśród najbardziej innowacyjnych i kreatywnych uczelni w Polsce
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu została laureatem 2. miejsca w kategorii uczelni niepublicznych, co oznacza, że jest jedną z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych szkół wyższych w Polsce.

wt_logo_czyste.jpgWSB wśród najlepszych szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych
Zgodnie z rankingiem opublikowanym w specjalnym wydaniu branżowego miesięcznika "Wiadomości Turystyczne" (kwiecień 2012), WSB we Wrocławiu jest jedną z najlepszych szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych w Polsce. Uczelnia zajęła 1. miejsce w kategorii "Szkoły niepubliczne posiadające I stopień nauczania", zdobywając 82 punkty rankingowe.

WSB we Wrocławiu Ambasadorem Polskiej Gospodarki
logo_ambasador.gifBusiness Centre Club przyznało WSB we Wrocławiu tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Uczelnia została nagrodzona w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.

WSB Uczelnią Liderów
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała WSB certyfikat Uczelni logo_uczelnia_liderow.gifLiderów. Uzyskanie go oznacza, że szkoła stara się kształcić liderów - absolwentów kreatywnych, twórczych, innowacyjnych; wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w skuteczny i efektywny sposób osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe.

okladka_www.gifProgram Franklin University MBA na 3. miejscu rankingu studiów MBA
Realizowany w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu program Franklin University MBA zajął 3. miejsce w prestiżowym rankingu studiów MBA przygotowanym przez magazyn Home&Market. Ranking powstał na podstawie ankiet wysłanych do kierowników studiów MBA w Polsce. Na ocenę poszczególnych uczelni składały się takie elementy jak: liczba wykładowców, liczba wykładowców zagranicznych, liczba słuchaczy na jednego wykładowcę, akredytacje, języki wykładowe i inne.

Co drugi student szkoły biznesu we Wrocławiu wybrał WSB
Udział w liczbie studentów ogółem (I rok I stopień) w kategorii biznes core wśród szkół niepublicznych w mieście Wrocław wg badań Teb Akademia Sp. z o.o. Biznes core: Administracja, Ekonomia, Logistyka, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie, na pierwszym roku studiów bez przyporządkowanego kierunku (w podgrupie ekonomicznej i administracyjnej).

Wysoka pozycja w niezależnym rankingu uczelni portalu nk.pl i Nescafe
W rankingu przygotowanym przez portal nk.pl i Nescafe maturzyści i studenci przyznali naszej Uczelni 4. miejsce wśród najlepszych uczelni prywatnych w Polsce. Ranking został stworzony na podstawie odpowiedzi uzyskanych od ponad 10 tysięcy badanych - maturzystów, studentów i absolwentów polskich uczelni.

Pierwsza Uczelnia w Polsce pod względem zadowolenia absolwentówilezadyplom.jpg
Według rankingu „Ile za dyplom?” (3/2011) Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest Uczelnią nr 1 w Polsce pod względem zadowolenia absolwentów ze studiów jako usługi. Z badań opublikowanych w rankingu wynika, że aż 95% absolwentów WSB jest zadowolonych z jakości kształcenia oraz przydatności studiów na rynku pracy.

ah_m_6.gifPierwsza Uczelnia w Polsce
Wyższa Szkoła Bankowa jest pierwsza spośród Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu według rankingu Studiów Podyplomowych prestiżowego magazynu "Home&Market" (nr 6/2010). Ranking uwzględniał kryteria takie jak liczba godzin w ciągu całego toku studiów, procent jaki stanowią wykładowcy z tytułem naukowym poniżej tytułu doktor, liczba wykładowców praktyków, liczba wykładowców z tytułem doktora. Dodatkowe punkty uczelnia zyskiwała za liczbę oferowanych studiów podyplomowych. Wyższa Szkoła Bankowa zajęła w rankingu pierwsze miejsce, wyprzedzając między innymi warszawską Akademię Leona Koźmińskiego, Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz wrocławską Wyższą Szkołę Handlową.

Druga Uczelnia w Polsce i pierwsza na Dolnym Ślasku
Spośród Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu według rankingu prestiżowego magazynu "Home&Market" (nr 3/2010) Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu odnotowała progres (w zeszłym roku 5 miejsce w Polsce i 1 na Dolnym Śląsku), plasując się w ścisłej czołówce polskich uczelni. Biorąc pod uwagę liczbę studentów przyjętych na studia stacjonarne w roku akademickim 2009/2010 WSB we Wrocławiu jest niekwestionowanym liderem.

Druga w Polsce
Ministerstwo Nauki i Szkolnicwa Wyższego opublikowało raport, z którego jasno wynika, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu cieszy się ogromnym zaufaniem kandydatów na studia! Raport jest informacją o wyniach rekrutacji na studia na rok akademicki 2009/2010 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra  Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz uczelniach niepublicznych. Raport pokazuje, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zajmuje drugie miejsce w Polsce jako uczelnia niepubliczna najczęściej wybierana przez kandydatów, w kategorii studia niestacjonarne oraz trzecie miejsce w Polsce w kategorii studia stacjonarne.

okladka_dlaczego2010.gifNumer 1 na Dolnym Śląsku
Magazyn "Wprost" oraz "Dlaczego", na początku maja 2010 r. ogłosiły wyniki rankingu Uczelni Niepublicznych Biznesowych.  Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, według rankingu, jest pierwszą uczelnią na Dolnym Śląsku.

WSB pnie się do góry w rankingu Wiadomości Turystycznych
W kwietniowym dodatku specjalnym - Turystyka Szkoły Wyższe, czasopisma Wiadomości Turystyczne (jest to pismo branżowe pracowników turystyki) na pierwszej stronie opublikowano TOP 10 – Najlepsze Szkoły Kształcące Kadry dla Turystyki. W rankingu tym udział wzięły uczelnie z całej Polski, zarówno państwowe i niepaństwowe. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu,  weszła do ścisłej TOP 10, zajmując w skali kraju 5 miejsce! Biorąc pod uwagę, że w tamtym roku zajęlismy miejsce 7, a w tym roku 5, oznacza to, że jesteśmy Uczelnią jedną z najlepiej kształcących studentów w Polsce dla branży turystycznej.

Numer 1 na Dolnym Śląsku
Według rankingu "Newsweeka" (nr 20/2008) Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce pośród niepublicznych uczelni ekonomicznych. W zestawieniu wszystkich uczelni wyprzedza nas jedynie Uniwersytet Ekonomiczny. Ten prestiżowy ranking jest tworzony na podstawie badania pracodawców zatrudniających absolwentów szkół wyższych.

Najlepsza oferta kształcenia
W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich opublikowanym przez "Rzeczpospolitą" oraz "Perspektywy" w roku 2009 WSB we Wrocławiu znów okazała się najlepszą uczelnią o profilu biznesowym na Dolnym Śląsku.

sila-grupy-i.png