Kierunkowskaz. Wykłady otwarte dla licealistów

1200x628_.jpg

Kierunkowskaz to cykl otwartych spotkań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w trakcie, których wykładowcy WSB oraz partnerzy biznesowi Uczelni podzielą się swoją wiedzą z zakresu: bezpieczeństwa, marketingu, pedagogiki, psychologii, socjologii, przedsiębiorczości oraz zarządzania. Wykłady w uczelni wyższej mogą stać się inspiracją dla uczniów do dokonywania świadomych wyborów pod kątem przyszłego kierunku studiów oraz ścieżki zawodowej. W tym roku do współpracy zaproszeni zostali również partnerzy biznesowi Uczelni, którzy przybliżą aktualne informacje z rynku pracy oraz podzielą się wiedzą odnośnie przebiegu i przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych. Tematyka spotkań została przygotowana w taki sposób, aby pomóc młodzieży w odnalezieniu właściwej drogi zarówno w życiu zawodowym i prywatnym. Zajęcia potrwają do 90 min. Na wykłady obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ.

Harmonogram spotkań w Toruniu:

 • 18.01.2018 (czwartek) g. 10.00 Irena Paczkowska: Zarządzanie zmianą
 • 23.01.2018 (wtorek) g. 10.00 dr Zdzisław Preisner: Afryka dostępna i ciekawa; sala 282 II., budynek B, wejście od ul. Dekerta. 
 • 07.02.2018 (środa) g. 10.00 Magdalena Niżnik: Logistyczna Obsługa Klienta
 • 28.02.2018 (środa) g. 10.00 Paweł Bukowski: Praca w branży turystycznej. Lepsze i gorsze strony.
 • 01.03.2018 (czwartek) g. 10.00 Irena Paczkowska: Konstruktywne podejście do konfliktu
 • 12.03.2018 (poniedziałek) g. 10.00 Mirosław Zientarski: Life Hacks, czyli dlaczego warto studiować pedagogikę Prezentacja wybranych przykładów eksponujących pedagogikę jako kierunek wart studiowania
 • 16.03.2018 (piątek) g. 10.00 dr Piotr Majewski: Cyberbezpieczeństwo 2.0 - jak bronić się przed nową generacją przestępstw popełnianych w sieci
 • 16.03.2018 (piątek)  g. 13.00 radca prawny Michał Dymek: Pierwsza praca w świetle prawa, czyli co warto wiedzieć przed wakacjami i nie tylko
 • 10.04.2018 ( wtorek) g. 10.00 mgr Hanna Waligórska:  Mózg na zakupach – rola 5 zmysłów
 • 18.04.2018 (środa) g. 10.00  dr Magdalena Nowak - Paralusz: Fake news - lukratywna bańka propagandowa, bańka informacyjna czy znak naszych czasów?

Wykłady z możliwością indywidualnego  ustalenia terminu:

 • Co to są podatki i czy należy je płacić?*  prof. Jacek Patyk / mgr Mateusz Lewandowski Prowadzący na podstawie praktycznych przykładów wyjaśniają, czym są podatki i jak się je klasyfikuje. Poruszają również kwestie moralności i świadomości w aspekcie płacenia, bądź nie płacenia podatków, a także sposobów unikania i uchylania się od opodatkowania. Wskazują również, jakimi cechami z punktu widzenia państwa powinien charakteryzować się dobrze działający system podatkowy.
 • Pełnoletność w świetle prawa, czyli skończyłem 18 lat i co z tego wynika?* dr Michał Szewczyk, menedżer kierunków: prawo w biznesie i administracja Z momentem osiągnięcia pełnoletności człowiek uzyskuje pełną zdolność do czynności prawnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie są tego konsekwencje. Tymczasem od tego momentu stajemy się czynnymi uczestnikami stosunków cywilnoprawnych, a więc możemy bez ograniczeń zawierać umowy oraz nabywać prawa i zaciągać zobowiązania mocą innych działań. Warto, aby młodzi ludzie wiedzieli na co należy uważać, aby nie dać się oszukać, zwłaszcza przy zawieraniu umów, jakie prawa przysługują im jako ich stronom, a także gdzie należy szukać ochrony, gdy ich prawa zostaną naruszone.
 • Poradnik młodego przedsiębiorcy, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć nim zaczniesz prowadzić działalność gospodarczą.* dr Michał Szewczyk, menedżer kierunków prawo w biznesie i administracjaCzym jest wolność działalności gospodarczej i jakie są jej ograniczenia? Kogo nazywamy przedsiębiorcą w świetle prawa? Jak wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb formę prowadzenia działalności gospodarczej? Co to jest firma i ją skonstruować, aby była zgodna z prawem i nie naruszała praw innych osób, a także, jak szybko i bez problemów zarejestrować działalność gospodarczą?
 • Po co komu Pedagogika? - dr Katarzyna Wiśniewska-Borysiak, menedżer kierunku pedagogika; Dominika Warska, wykładowca WSB
 • Co zrobić, żeby się chciało kiedy się nie chce? - dr Agnieszka Uniewska
 • Nie siadaj Włodziu na kaloryferach – czyli opowieść o tym jak zostać i jak być dobrym pedagogiem -  Olga Okrucińska

 

img_0511.jpg

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPISÓW

Więcej informacji
tel.: 56 66 09 235, kom. 664 194 053
e-mail: promocja@wsb.torun.pl

 

img_1031.jpg

02-03-2018
Podziel się: