Zobacz inny kierunek

HR Business Partner z controllingiem personalnym


WSB Toruń - Studia podyplomowe

2 semestry nauki
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Rekrutacja zakończona! Prosimy o pozostawienie kontaktu za pomocą formularza zgłoszeniowego. W momencie zwolnienia się miejsca na danym kierunku niezwłocznie się z Państwem skontaktujemy. Wpis na listę rezerwową możliwy również drogą emailową - rekrutacja@wsb.torun.pl . W treści e-maila podając: imię, nazwisko, kierunek i dane kontaktowe

HR Business Partner z controllingiem personalnym w WSB w Toruniu
Rynek pracy się zmienia, kierunki rozwoju przedsiębiorstw się zmieniają, działy HR też będą musiały się zmienić. 
Możemy śmiało mówić o rosnących wymaganiach, które stawia przed działami personalnymi otoczenie biznesowe. Jakie zmiany już następują? Czym będą zajmować się współcześni menadżerowie oraz specjaliści HR? Jak mierzyć to co jest niemierzalne?
HR Business Partner to specjalista klasy najwyższej, który jest wszechstronnie zorientowany w tematyce HR i jednoczenie głęboko zakotwiczony w biznesie swojej firmy -  dzięki czemu jest partnerem dla Zarządu w budowaniu strategii i kreowaniu polityki firmy
 
Cele
Celem studiów jest przygotowanie do pracy na stanowisku HB BP,  poprzez przekazania wiedzy z obszaru nowoczesnego HR; odkrycie funkcji partnera strategicznego, mecenasa zmian oraz experta biznesowego z zachowaniem „ludzkiego” wymiaru HR.
Celem studiów jest nabycie umiejętności, docenianej zwłaszcza przez zarządzających przedsiębiorstwem, wyrażania rezultatów miękkich działań HR za pomocą twardych wskaźników.
 
Co wyróżnia kierunek:
Odpowiedzią na zmiany rynku pracy są coraz liczniej poszukiwani HR Business Partnerzy, czyli specjaliści posiadający zarówno wiedzę z obszaru klasycznego ZZL (miękkiego i twardego) oraz posiadający bardzo silne rozwinięte kompetencje przedsiębiorcze, managerskie. Poszukiwane są osoby, które rozumieją biznes, potrafią analizować kierunki rozwoju przedsiębiorstwa oraz przewidywać działania HR odpowiadające potrzebie rozwoju. Biznes oczekuje przede wszystkim stopy zwrotu w inwestycje jakie czyni by rozwijać przedsiębiorstwo oraz podpowiedzi, które inwestycje w kapitał ludzki mogą przynieść oczekiwane, wymierne korzyści biznesowe. Odpowiedzią jest controlling personalny.
 
O unikatowości podejścia do programu studiów świadczy połączenie dwóch silnych trendów w HR: HR BP i controllingu personalnego. Połączenie takie nastawione jest na wszechstronne działania dążące do zwiększenia efektywności HR. Zastosowanie controllingu personalnego pozwala wyliczyć tą trudno uchwytną część biznesu jakim są ludzie i systemy zarządzania zasobami ludzkimi. Podejście HR BP pozwala zbliżyć się do faktycznych wyzwań przed jakimi stoją menadżerowie biznesu i wspólnie z nimi wytyczać nowe cele.
To kierunek dla osób, które rozumieją biznes, potrafią analizować kierunki rozwoju przedsiębiorstwa oraz przewidywać działania HR odpowiadające potrzebom rozwoju przedsiębiorstw. 
 
Korzyści:
 • słuchacze zyskają wiedzę, umiejętności, poznają narzędzia stosowane w HR
 • dowiedzą się jak połączyć HR z biznesem
 • nauczą się rozmawiać językiem biznesu
 • dowiedzą się jak wyliczać i prezentować efekty pracy HR w kontekście efektów biznesowych
 • nauczą się jak być partnerem dla menadżera
 

Partner kierunku:

flex-hr-logo-1.jpg

Program kierunku: 
Program studiów podyplomowych na kierunku HR Business Partner z controllingiem personalnym w WSB w Toruniu.

Miesiące nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2

I.  Funkcja i rola HR BP  - 8 godz.
 1. Test początkowy, integracja
 2. Współczesne koncepcje HR  - 
 3. Miejsce w strukturze, role HR BP
 4. HR BP jako samozatrudnienie
II. Strategia i model biznesowy a styl funkcjonowania HR w organizacji - 16 godz.
 1. Strategia i model biznesowy 
 2. Strategia personalna, zarządzanie budżetem HR
 3. Planowanie strategiczne a cele HR
 4. Związek HR z wybranymi koncepcjami zarządzania (MBO, Lean, TQM, zrównoważona karta wyników)
III. Kluczowe kompetencje HR BP - 40 godz.
 1. Komunikacja wewnętrzna
 2. Zarządzanie zmianą
 3. Rozwiązywanie konfliktów
 4. Zarządzanie projektami
 5. Rozwój kompetencji managerskich 
 6. Negocjacje i mediacje a związki zawodowe -
 7. Interim management
 8. Zarządzanie talentami
 9. Empolyer branding
 10. Zasady funkcjonowania zespołów pracowniczych
 11. Prowadzenie zebrań roboczych
 12. Badanie zaangażowania i satysfakcji pracowniczej
IV. Procesy HR w HR BP - 40 godz.
 1. Planowanie zatrudnienia
 2. Opis i wartościowanie stanowisk
 3. Rekrutacja i selekcja
 4. Adaptacja i rozwój (szkolenia i coaching, ścieżki karier, kadra rezerwowa, ścieżki sukcesji, przemieszczenia)
 5. Ocena pracy - rodzaje oceny pracowniczej (kompetencyjne, efektywnościowe, zintegrowane, 360, badania satysfakcji)
 6. Zwolnienia i outplacement
V. Prawo pracy  - 16 godz.
 1. Prawo pracy: formy zatrudnienia, obowiązki pracodawcy, zasady zwolnień 
 2. Unijne rozwiązania w zakresie prawa pracy
 3. Mobbing organizacyjny

VI. Controling personalny - 32 godz.

 1. Audyty personalne a organizacja controllingu
 2. Analiza pracy
 3. Etatyzacja
 4. Podejście efektywnościowe do procesów HR -  KPI
 5. Badania stopnia zwrotu z inwestycje w HR
 6. Benchmark w HR
 7. Badania społeczne w organizacji 
 8. Optymalizacja procesów HR
VII. Seminarium dyplomowe - 8 godz.
VIII. Praca własna  - 10 godz.
 
Wykładowcy: 

2014_02_09_9999_189_siec_mala_czb.jpgEWA KORECKA dyrektor operacyjna z doświadczeniem w budowaniu zespołów oraz  zarządzaniu ludźmi, od kilkunastu lat związana z  rynkiem pracy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, członek Zarządu/ prezes Regionu PSZK w latach 2007- 2012. Juror w ogólnopolskim konkursie „HR Dream Team”. Posiada ogromne doświadczenie w budowie HR (również zewnętrznego) w firmach typu greenfield oraz MŚP. Prowadzi firmę FlexHR Doradztwo Personalne Agencja Zatrudnienia, specjalizującą się w zarządzaniu karierą, talentami (dobór, analiza, rozwój i ocena pracowników), doradztwie HR, szkoleniach oraz w  elastycznych formach  zatrudnienia. Cechuje ją zorientowanie na cele i nastawienie na rezultat. Jest entuzjastką biznesowego podejścia w HR oraz mecenasem zmian z funkcji menadżera ZZL na partnera strategicznego oraz experta biznesowego z zachowaniem „ludzkiego” wymiaru HR.

 

 

szypryt.jpgEMILIA SZYPRYT coach, trener, doradca zawodowy, doradca HR. Ukończyła socjologię oraz studia podyplomowe z psychologii zarządzania, kontroli w administracji publicznej oraz doradztwa zawodowego, a także controlling personalny na Akademii Leona Koźmińskiego. Warsztat trenerski zdobyła na studiach prowadzonych przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Realizuje projekty doradcze, wdrożeniowe dla HR oraz pracuje z osobami indywidualnymi poszukującymi swojej ścieżki zawodowej. Jako coach z certyfikacją ICC  zajmuje się głównie coachingiem kariery i coachingiem biznesowym. Pracę trenera łączy z pracą operacyjną menadżera  odpowiedzialnego za rozwój organizacji i politykę szkoleniową.

 

formal_karol_sienkiewicz.jpgKAROL SIENKIEWICZ  radca prawny od 2002 r., członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, partner w toruńskiej Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch, ekspert w zakresie prawa pracy, członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Doradza przedsiębiorcom w zakresie prawa pracy, w tym w sprawach relacji ze związkami zawodowymi m.in. w sporach zbiorowych; zaangażowany w rokowania układów zbiorowych pracy i programów dobrowolnych odejść. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu projektów wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy. Autor popularnego bloga prawniczego z zakresu prawa pracy http://prawodlapracodawcy.pl/, stały współpracownik portalu wyborcza.biz, Dziennika Gazety Prawnej oraz autor artykułów publikowanych przez INFOR.

lukasz_szurnicki.jpgŁUKASZ SZURNICKI  ekonomista z wykształcenia i pasji, zwolennik evidance based management, entuzjasta filozofii Lean Enterprise i pętli PDCA. Wieloletni menadżer,  zarówno w firmach z  sektora MŚP jak I w międzynarodowych korporacjach,  z dużym doświadczeniem budowy organizacji od podstaw.  Od kilku lat związany z optymalizacją transakcyjnych procesów biznesowych (zwłaszcza sprzedaż i HR). Duża znajomość funkcjonowania działów wspierających w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Ostatnio prowadzone projekty wiązały się z transformacją działu personalnego na model oparty na biznes partnerach w fabryce międzynarodowego koncernu oraz na wprowadzaniu podstaw Lean Management w dziale HR.

EWELINA SOCHACKA  menadżer HR, psycholog, członek nadzwyczajny WTTS w Poznaniu, trener. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Psychologii na UAM w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Doradztwa Zawodowego oraz Prawa Pracy na UMK. Wiedzę trenerską ugruntowała w trakcie rocznego cyklu szkoleń „Train the Trainers – szkolenie dla trenerów” prowadzonych przez firmę Schenk Institute. Od kilkunastu lat związana z dużymi, międzynarodowymi firmami produkcyjnymi w obszarze HR. Posiada duże doświadczenie w procesach HR w organizacji. Autorka wielu wdrożeń i programów szkoleniowych w obszarze HR: komunikacja wewnętrzna, zarządzanie zmianą, konfliktem, zarządzanie projektami. Asesor w programach Assessment/ Development Center. Obecnie w trakcie szkolenia podstawowego z zakresu psychoterapii systemowej w WTTS w Poznaniu. Jej pasją oraz motorem napędowym do działania jest praca z ludźmi.
 
 

Rekrutacja zakończona! Prosimy o pozostawienie kontaktu za pomocą formularza zgłoszeniowego. W momencie zwolnienia się miejsca na danym kierunku niezwłocznie się z Państwem skontaktujemy. Wpis na listę rezerwową możliwy również drogą emailową - rekrutacja@wsb.torun.pl . W treści e-maila podając: imię, nazwisko, kierunek i dane kontaktowe

Cena studiów podyplomowych na kierunku HR Business Partner z controllingiem personalnym w WSB w Toruniu

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

zapisz-sie-onlin.png

10 RAT2 RATY1 RATA
455 zł2225 zł4400 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Informacji i Rekrutacji

Budynek A pokój nr 08.

  • ul. Młodzieżowa 31a
  • 87-100 Toruń
  • PON - CZW:
  • PIĄ:
  • SOB - NIEDZIELA:
  • 08:00 - 16:00
  • 07:00 - 15:00
  • -
  • tel. 566609211/12/13
  • fax

Javascript is required to view this map.
53.01987918.607007