Zobacz inny kierunek

Studia menedżerskie z modułem zarządzania strategicznego


WSB Szczecin - Studia podyplomowe

2 semestry nauki
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na wybrany kierunek. Prosimy o pozostawienie kontaktu za pomocą formularza, a powiadomimy Cię o najbliższej rekrutacji.

 

Studia menedżerskie z modułem zarządzania strategicznego - studia na WSB w Szczecinie 

Studia adresowane są w szczególności do osób, które uczestniczą lub zamierzają aktywnie uczestniczyć w procesach zarządzania strategicznego, zatem osób zarządzających organizacjami na różnych poziomach oraz członków rad nadzorczych. O przyjęcie na studia podyplomowe na tym kierunku mogą ubiegać się absolwenci wyższych uczelni, nie tylko ekonomicznych.
 

Umiejętności praktyczne, tak cenne w obecnych czasach, to dopiero połowa sukcesu dobrego menedżera. Ważne jest, aby móc je poprzeć równie niezbędną wiedzą teoretyczną. Takie możliwości dają studia menedżerskie. Doskonale łączą wiedzę i doświadczenie wykładowców i słuchaczy z niezbędną teorią. Po roku warsztatowej nauki moja wiedza menedżerska zostanie usystematyzowana, a poznane techniki pozwolą mi lepiej i efektywniej zarządzać podległym zespołem.
Katarzyna Zdulska
Kierownik zespołu ds. marketingu i PR, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia, słuchaczka studiów podyplomowych

Cel
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do zarządzania firmą oraz reprezentowania instytucji w kontaktach zewnętrznych. W trakcie zajęć słuchacze zdobędą wiedzę oraz umiejętności z zakresu komunikacji, zarządzania firmą, zarządzania strategicznego czy sztuki negocjacji.

Korzyści
Słuchacze poznają i rozwiną umiejętności decyzyjne, przywódcze, analityczne i komunikacyjne poprzez aktywne formy zajęć i dyskusje w gronie wykładowców i praktyków. 

Uczestnicy
Studia na tym kierunku skierowane są do kadry menedżerskiej dużych i małych przedsiębiorstw handlowych, usługowych i produkcyjnych, jak również do wszystkich tych, którzy w różnym stopniu uczestniczą w podejmowaniu strategicznych decyzji w firmie.

Program kierunku: 

Progran studiów podyplomowych na kierunku Studia menedżerskie z modułem zarządzania strategicznego w  WSB w Szczecinie

miesiące nauki: 9
liczba godzin: 170
liczba zjazdów: 9-10

STUDIA MENADŻERSKIE (80 godz.)

 • Współczesne trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem
 • Wybrane zagadnienia z zakresu organizacji i zarządzania
 • Techniki menedżerskie
 • Marketing
 • Zarządzanie finansowe
 • Negocjacje handlowe

MODUŁ ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE (90 godz.)

 • Wstęp do zarządzania strategicznego - metodologiczne podstawy zarządzania strategicznego
 • Diagnoza strategiczna - narzędzia i metody badania potencjału przedsiębiorstwa 
 • Planowanie strategiczne – decyzje strategiczne: wyznaczanie celów strategicznych, tworzenie ram dla działań taktycznych oraz operacyjnych 
 • Wdrażanie strategii – projektowanie działań, strategiczne przywództwo
 • Kontrola strategiczna – monitorowanie i ocena efektów implementacji strategii 

FORMA ZALICZENIA

 • Test semestralny oraz egzamin końcowy 
Wykładowcy: 

Wykładowcy to przede wszystkim doświadczeni metodycy i praktycy dziedzinowi. W zespole trenerów spotkasz pasjonatów komunikacji, planowania, zarządzania ryzykiem, metod lekkich, psychologów, doświadczonych trenerów na co dzień zarządzających zespołami i ambitnymi projektami.

Na kierunku "Studia Menedżerskie z Modułem Zarządzania Strategicznego" zajęcia prowadzi m.in.:

Zbigniew Pankiewicz
Doradca wizerunkowy i trener biznesu. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, marketingu, public relations oraz zarządzania personelem w firmie. Kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne w oparciu o nowoczesne metodyki szkoleń.
Absolwent politologii Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie specjalizował się w komunikacji międzykulturowej. Przez wiele lat związany z mediami jako dziennikarz Telewizji Polskiej Szczecin. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds programowych TVP Szczecin, a także wchodził w skład zarządu Radia Koszalin. Prowadził również dział marketingu i PR w polsko - fińskiej firmie informatycznej BLStream.  Od 12 lat jest wykładowcą akademickim.

dr Magdalena Sztukiel
Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych. Praca doktorska pt.:”KONKURENCYJNOŚĆ POLSKICH STOCZNI REMONTOWYCH”. 
Specjalizuje się w: zarządzaniu strategicznym ze szczególnym uwzględnieniem analizy strategicznej przedsiębiorstw, zarządzaniu zespołami (zarządzaniu talentami) oraz zarządzaniu zmianą. Wykładowca studiów podyplomowych. Wieloletni praktyk biznesu: doświadczenie w zakresie wdrażania strategii dla spółki skarbu państwa (branża chemiczna), pomocy publicznej (szczególnie pomocy na ratowanie przedsiębiorstwa), kontroli wdrażania strategii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pisania wniosków o dofinansowanie oraz wdrażania projektów unijnych. Ekspert oceny wyników w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzkim.
Autorka  wielu strategii dedykowanych dla przedsiębiorstw z grupy małych i średnich, wniosków o dofinansowanie, publikacji w obszarze zarządzania, konkurencyjności  przedsiębiorstw. Ekspert w obszarze wdrażania strategii, analizy strategicznej przedsiębiorstwa, pomocy publicznej, zarządzania zmianą, funduszy unijnych.
Trener z zakresu: zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą, zarządzania zespołami, funduszy unijnych, szczególnie: metodologii przygotowania wniosku o dofinansowanie, rozliczania projektu, kontroli strategicznej, ewaluacji. Współpracuje z przedsiębiorstwami, instytucjami szkoleniowymi, agencją pracy.

dr Urszula Maciejczuk – Tytus
Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Ekonomicznego i Zarządzania. W 2014r. obroniła pracę doktorską z zakresu marketingu usług, a w 2015r. ukończył studia podyplomowe – Menedżer Projektu badawczo – rozwojowego. Zainteresowania koncentrują się wokół zarządzania organizacjami, marketingu usług i marketingu w instytucjach non – profit i turystyki. Od 6 lat związana z WSB Wydział Ekonomiczny w Szczecinie jako wykładowca zarządzania i marketingu. Członek Związku Kynologicznego w Polsce i hodowca psów rasy Airedale Terrier.

Dariusz Rutkowski 
Kierowanie przedsiębiorstwami różnych branż, praca w organach zarządczych i nadzorczych przedsiębiorstw, były prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A w okresie walki o decyzję o lokalizację gazoportu w Świnoujściu, ekspert funduszy europejskich, doświadczenie w zarządzaniu projektami finansowanymi z UE, doradca w zakresie współpracy międzysektorowej. Pasja – muzyka rockowa ze wskazaniem na PINK FLOYD!
 

Cena studiów podyplomowych na kierunku Studia menedżerskie z modułem zarządzania strategicznego w WSB w Szczecinie

Nie czekaj, zapisz się już dziś! 

Ceny w tabeli przedstawiają kwoty po odjęciu wszystkich promocji i zniżek. Cena katalogowa studiów jest ujęta w systemie płatności w 10 ratach.

 

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATA
310 zł355 zł1775 zł3550 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

parter, Biuro Rekrutacji

  • al. Wojska Polskiego 128
  • 70-491 Szczecin
  • PON - PIĄ:
  • SOB:
  • 09:00 - 17:00
  • 10:00 - 14:00
  • tel. 91 422 58 58
  • fax 91 452 69 44

Javascript is required to view this map.
53.44180814.529256