Zobacz inny kierunek

Aplikacje internetowe i mobilne (blended learning)


WSB Szczecin - Studia podyplomowe

2 semestry naukiblended learning
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na wybrany kierunek. Prosimy o pozostawienie kontaktu za pomocą formularza, a powiadomimy Cię o najbliższej rekrutacji.

 

Aplikacje internetowe i mobilne - studia podyplomowe (blended learning) na WSB w Szczecinie

Upowszechnienie Internetu, telefonii komórkowej i urządzeń mobilnych stworzyło nowe możliwości komunikacji, pracy czy docierania do klienta. Wojna o klienta toczy się nie tylko w oparciu o tradycyjne media i strony internetowe, ale poprzez udostępniania różnorodnych aplikacji mobilnych. Upowszechnianie się rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych spowodowało, że wiele aplikacji instalowanych dotychczas na komputerach dostępnych jest za po mocą przeglądarki internetowej. Upraszcza to zarówno docierania do klienta, obniża koszty dystrybucji oprogramowania i otwiera drogę do nowych usług. Błyskawiczny rozwój tych zastosowań oraz rosnąca konkurencja na tym rynku generuje olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów tworzących aplikacje internetowe, dostosowane do urządzeń mobilnych oraz aplikacje mobilne.

 

Uważam, że ten kierunek jest świetnym wyborem dla tych, którzy chcą nauczyć się programować i/lub codziennie współpracują z programistami. Dzięki tym studiom jest mi łatwiej przekładać oczekiwania swoje i klientów na język programistów oraz planować prace nad projektami IT.
Karol Popławski
Słuchacz studiów podyplomowych
 

 

Cel
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi technologiami, narzędziami oraz zasadami tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych, a także przygotowanie do samodzielnego ich tworzenia. 

Blended learning to nowoczesna formuła studiowania łącząca wygodę studiowania online(w dowolnym miejscu i czasie) oraz zajęć w uczelni. To propozycja dla osób dobrze zorganizowanych i zmotywowanych do samodzielnej nauki, ale również ceniących sobie bezpośredni kontakt z wykładowcą i innymi słuchaczami. Więcej o blended lerning

Korzyści
Zdobycie specjalistycznej wiedzy z obszaru projektowania oraz tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych; nabycie umiejętności obsługi szeregu narzędzi, programowania w najpopularniejszych językach a także radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z integrowaniem wielu technologii w ramach jednej aplikacji.

Każdy słuchacz zostaje wyposażony w konto hostingowe u jednego z polskich dostawców usług hostingowych. Dzięki temu ćwiczenia i zadania są realizowane w takich samych warunkach w jakich profesjonalne firmy opracowują, testują i uruchamiają aplikacje internetowe. Słuchacz zdobywa umiejętności konfigurowania i posługiwania się takim kontem.

Uczestnicy
Osoby, które chcą od podstaw poznać zasady projektowania, tworzenia i utrzymania serwisów internetowych, intranetowych i aplikacji mobilnych oraz osoby zajmujące się już tą tematyką, a które chciałaby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w komunikacji z zespołami programistów, rozumieć oferty i tworzyć zapytania ofertowe oraz plany produkcyjne.

 

Wymagania techniczne
Internet
W celu realizacji programu studiów potrzebny jest szerokopasmowy dostęp do Internetu. Szacunkowa ilość danych do pobrania w czasie całych studiów realizowanych przez 9 miesięcy wynieść może około 20GB.
W trakcie studiów może pojawić się konieczności instalacji oprogramowania Eclipse, Aptana, Java SDK, Java SE, Adobe Flash.

Komputer/laptop:

 • System operacyjny Windows XP/Vista/7/8, Linux lub MacOS X 10+.
 • Przeglądarka internetowa Firefox, Chrome lub Safari w najnowszych dostępnych wersjach.
 • Oprogramowanie dodatkowe: Java, Adobe Flash Player oraz aplikacje wskazane przez prowadzących (na przykład Eclipse, Aptana, Java SDK, Java SE).

Urządzenia mobilne:

 • System operacyjny Android 4+, iOS 7.0+ lub Windows Phone 8.
 • Przeglądarka internetowa Chrome/Internet (Android), Safari (iOS), Internet Explorer Mobile (Windows Phone) w najnowszych dostępnych wersjach.

Blended learning to nowoczesna formuła studiowania łącząca wygodę studiowania online(w dowolnym miejscu i czasie) oraz zajęć w uczelni. To propozycja dla osób dobrze zorganizowanych i zmotywowanych do samodzielnej nauki, ale również ceniących sobie bezpośredni kontakt z wykładowcą i innymi słuchaczami. Więcej o blended lerning

 

 

Program kierunku: 

Program studiów podyplomowych na kierunku Aplikacje internetowe i mobile (blended learning) w WSB w Szczecinie

Tryb blended learning
Zajęcia realizowane są w ramach 4- 5 zjazdów (pt.-niedz.), a także na platformie e-learningowej, która jest dostępna z dowolnego miejsca, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pracę na platformie wspomagają także wykładowcy praktycy.

Miesiące nauki: 10

Liczba godzin: 260

Liczba zjazdów: 4-5

 
Formuła pracy 
Innowacyjny, sprawdzony i skuteczny tryb łączący praktyczną pracę samodzielną w rzeczywistym środowisku internetowym (na komercyjnych kontach hostingowych) w oparciu o interaktywne materiały dydaktyczne, we współpracy z prowadzącymi i innymi słuchaczami studiów.
Szacunkowo wymagane zaangażowanie to około 4 godzin pracy własnej w tygodniu - w każdym tygodniu trzeba wykonać ćwiczenie, zadanie lub wypowiedzieć się na forum.
W sumie słuchacz poświęca około 180 godzin na samodzielną pracę. Dodatkowo odbędą się min. 4 zjazdy stacjonarne, trwające od piątku do niedzieli (około 80 godzin zajęć na uczelni).
Zaliczenia przedmiotów będą wymagały wykonania zadań (praktycznych, działających rozwiązań), udziału w forum dyskusyjnym, wykonania testu.
 
Organizacja
Realizacja przedmiotu trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy i jest uzależniona od jego problematyki i skali trudności.
W tym czasie słuchacz sam dostosowuje tempo nauki do indywidualnych możliwości, zasobów czasowych, poziomu wiedzy i umiejętnośc
 
Program:
 • Usługi internetowe i infrastruktura sieci
 • Aplikacje internetowe 
 • Zarządzanie bazami danych za pomocą SQL
 • Tworzenie stron internetowych w HTML, XHTML i CSS 
 • Tworzenie aplikacji internetowych w PHP, Javascript i Ajax 
 • Inżynieria oprogramowania 
 • Podstawy i tworzenie aplikacji mobilnych w Java i .Net 
 • Projektowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarek 
 • Webdesign 
 • Bezpieczeństwo systemów informatycznych 
 • Seminarium – projekt grupowy 
 
Forma zaliczenia 
Zaliczenie przedmiotów (projekty, zadania, dyskusje), projekt zaliczeniowy na koniec studiów.
 
Wykładowcy: 

Wykładowcy studiów podyplomowych na kierunku Aplikacje internetowe i mobilne (blended learning) w WSB w Szczecinie to m.in.:

Adam Pawełczak
informatyk, manager, właściciel firmy informatycznej, producent kursów e-learning, metodyk nauczania, wieloletni wykładowca WSB, kierownik zakładu metodyki nauczania w WSB w Poznaniu, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość.

dr Tomasz Eisenbardt
Adiunkt oraz Pełnomocnik Dziekana ds. Rozwoju E-learningu w Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, a także trener szkoleń komercyjnych. Specjalizuje się w informatyce i informatyce ekonomicznej.

Tomasz Jankowski
Metodyk i projektant e-learning. Pasjonat zastosowań technologii w edukacji, trener, wykładowca. Na co dzień pracuję dla Grupy Wyższych Szkół Bankowych w Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość WSB. Zajmuję się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań edukacyjnych, prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu metodyki, narzędzi i technologii związanych z uczeniem, a także projektuję i tworzę kursy e-learningowe. Prowadzę zajęcia z przedmiotów „Technologie informacyjne” i „Aplikacje internetowe”. Moimi klientami są korporacje i średnie firmy, rzadziej małe firmy, które potrzebują szkoleń z zakresu narzędzi internetowych, metodyki e-learning, narzędzi e-learning, narzędzi wspierających efektywność pracy, narzędzi wspierających rozwój osobisty. Podejmuję też współpracę doradczą albo wykonawczą w zakresie projektowania i tworzenia materiałów dydaktycznych.

Cena studiów podyplomowych na kierunku Aplikacje internetowe i mobilne (blended learning) w WSB w Szczecinie

Ceny w tabeli przedstawiają kwoty po odjęciu wszystkich promocji i zniżek. Cena katalogowa studiów jest ujęta w systemie płatności w 10 ratach.

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATA
375 zł435 zł2175 zł4350 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

parter, Biuro Rekrutacji

  • al. Wojska Polskiego 128
  • 70-491 Szczecin
  • PON - PIĄ:
  • SOB:
  • 09:00 - 17:00
  • 10:00 - 14:00
  • tel. 91 422 58 58
  • fax 91 452 69 44

Javascript is required to view this map.
53.44180814.529256