Nie tylko studia

Studenci WSB lubią aktywne życie! Sport, imprezy, ciekawe wycieczki, zajęcia w kołach naukowych  - wszystko jest tworzone przez studentów dla studentów przy przychylności Władz Uczelni.

Pomiędzy nauką i uczestnictwem w kursach i szkoleniach warto więc znaleźć czas na życie studenckie. A to jest szczególnie emocjonujące w Wyższych Szkołach Bankowych. Zobacz sam!

twoj_czas_miejsce.png

Wybierz uczelnie biznesu, które oprócz solidnej dawki wiedzy o biznesie dostarczą Ci równie wiele pięknych wspomnień. Studiuj w Wyższych Szkołach Bankowych i poznaj barwne życie studenckie!

Samorząd Studencki
Samorząd reprezentuje wszystkich studentów WSB w Szczecinie. Opiniuje i występuje o zmiany przepisów, organizuje wydarzenia kulturalne. Masz pomysł na ciekawy projekt, a nie wiesz, jak go zrealizować? Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Samorządem Studenckim.

Zostań Twarzą WSB
Pewien stopień rywalizacji jest zawsze wskazany, pozwala osiągnąć zamierzone cele oraz odnaleźć w sobie nieznane dotąd umiejętności lub talenty. Wiedząc o tym, WSB zorganizowała dla studentów konkurs „Zostań twarzą WSB”. Studenci, przygotowani wcześniej przez wizażystkę, biorą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Wśród błysków fleszy zawsze jest dużo śmiechu i dobrej zabawy. Konkurs ma na celu wyłonienie 18 studentów, którzy będą ambasadorami Wyższych Szkół Bankowych. Ich twarze będą przez cały rok zachęcać do podjęcia studiów w WSB.

Koła naukowe organizacje międzynarodowe
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w takich organizacjach, jak:

  • Koło Naukowe „Synergia”
  • Koło Naukowe Coachingowe Centrum Rozwoju

Dowiedz się więcej: organizacje studenckie.

Studencki Szczecin
Przy wyborze studiów istotnym czynnikiem, obok renomy i oferty uczelni, jest  miasto, w którym znajduje się dana placówka dydaktyczna. Ważnym jest by miasto odpowiadało na potrzeby studentów. W przypadku Szczecina na pewno tak jest. Świadczy o tym przede wszystkim liczba studentów - 69 887 na 407 811 mieszkańców*. Ponad 17% ogółu mieszkańców stanowi brać akademicka.

Studenci mają tu wiele swoich miejsc np. Wały Chrobrego czy Park Kasprowicza. Są one malownicze, ale także organizowana jest tu większość imprez oragnizowanych w mieście. Cyklicznie odbywają się koncerty czy festiwale w Amfiteatrze Letnim. W 2007 r. na Wałach odbyły się gigantyczne The Tall Ship Races. Poza tym imprezą zrzeszającą wszystkich Szczecinian są Dni Morza.

Ponadto istnieje wiele klubów, pubów, dyskotek oraz kin, w których ofercie nawet najwybredniejsi studenci znajdą coś dla siebie.

* Raport Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2006/2007.