Opinie o WSB

Wyższa Szkoła Bankowa co roku przeprowadza badanie wśród studentów, absolwentów oraz pracodawców. Uzyskane opinie pozwalają na doskonalenie procesu dydaktycznego oraz obsługi administracyjnej.

"Jak powiedział Brian Tracy: «Jeśli to, co robisz, nie zbliża Cię do Twoich celów, oznacza to, że Cię od nich oddala». Trzymam się tego. Półtora roku temu, po prawie 10 latach, wróciliśmy z żoną z USA. Pobyt tam był cudownym okresem w naszym życiu, ale zapragnęliśmy jednak wrócić do domu... Marzyłem, by zająć się polskim rynkiem nieruchomości. Nie czułem się w tej dziedzinie specjalistą i dlatego zdecydowałem się na studia. Teraz myślę o założeniu własnej działalności, więc wolne chwile poświęcam na analizowaniu polskiego rynku nieruchomości. I wiecie co? Wierzę w «amerykański sen». Moja uczelnia przypomina mi uczelnie w Bostonie. Studenta traktuje się tu jak partnera. To bardzo mobilizujące i motywujące, dzięki temu czuję, że coraz bardziej zbliżam się do swojego celu. A Ty jak blisko jesteś swojego?"
Łukasz Nowak

Studia I stopnia

Cieszę się, bo mam czas. Nie! Nie «wolne», nie czas na słodkie leniuchowanie. Mam czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Moją największą życiową pasją jest gra w piłkę nożną. Już od kilu lat wraz z przyjaciółmi spotykamy się regularnie, by pograć, poruszać się, razem pokopać piłkę. Gramy w lokalnej drużynie, która z roku na rok staje się coraz silniejsza i zdobywa coraz wyższe lokaty w lidze. Naprawdę! Niestety podczas jednego z takich naszych spotkań, nabawiłem się kontuzji. Początkowo wydawała mi się niegroźna, okazało się jednak, że muszę przejść poważną operację i prawie pół roku spędzić w domu. Bałem się, a moje obawy były potrójne. Po pierwsze: jak na moje długie zwolnienie zareaguje pracodawca? Po drugie: jak nadrobię nadległości na studiach? Po trzecie: czy kiedykolwiek wrócę na boisko? Postanowiłem zawalczyć. O wszystkie trzy: o pracę, o studia i o piłkę. I udało się! Nie jestem jeszcze całkowicie sprawny, ale pomału zaczynam kopać piłkę, wróciłem do pracy i zaliczyłem kolejny semestr. Najważniejsze to nigdy się nie poddawać.

Paweł Walus
Studia I stopnia

 

Poznaj więcej historii studentów oraz absolwentów WSB