Studia logistyczne - przepustka do pracy pełnej wyzwań

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów po maturze? A może chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowy zawód? W dzisiejszym mobilnym świecie, by radzić sobie na rynku pracy, niezbędne są wszechstronne umiejętności, a także umiejętność szybkiego przystosowywania się do zmieniających się warunków. Studia logistyczne to jeden z interesujących kierunków kształcenia, jakie oferują Wyższe Szkoły Bankowe. Studia dostępne są dla osób o różnym poziomie wykształcenia, także dla tych posiadających już tytuły magistra lub inżyniera, a chcących poszerzyć swoją wiedzę logistyczną do wykorzystania w biznesie.

 

Dlaczego logistyka?
Często efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem to zasługa skutecznej logistyki. Dobrze przemyślane i zaplanowane działania logistyczne mogą przesądzić o oszczędnościach w firmie i wpłynąć na osiągnięty sukces. Umiejętne zarządzanie dystrybucją towarów w firmie to niepodważalne kompetencje, jakich oczekują pracodawcy. Sukces mierzony oszczędnościami to zawsze dla przedsiębiorców ważny - o ile nie najważniejszy - obszar działania, a wielu zapracowanych właścicieli firm nie ma czasu na precyzyjne rozplanowanie działań logistycznych. Dlatego w obecnych czasach rośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. logistyki. Studia logistyczne przygotowują Cię do pracy na stanowisku specjalisty ds. logistyki i zarządzania oraz gospodarką zasobami. Zastanawiasz się nad konkretnym wyborem? Znajdź odpowiedni dla siebie kierunek studiów logistycznych! Sprawdź studia III stopnia lub studia podyplomowe.

 

Jakie umiejętności dają studia logistyczne?
Studiowanie logistyki pozwoli Ci opanować wiedzę z zakresu wyboru dostawcy i doboru odpowiedniej wielkości dostaw. Poznasz też zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa w skomplikowanym łańcuchu dostaw. Opanujesz zasady rządzące procesami przepływu dóbr przez kanały dystrybucyjne oraz zrozumiesz funkcjonowanie i rolę centrów dystrybucyjnych i logistycznych. Dzięki rozbudowanym modułom informatycznym na studiach logistycznych poznasz nowoczesne narzędzia informatyczne, służące do zarządzania procesami logistycznymi w procesie zaopatrzenia i dystrybucji. W zależności od wybranej specjalności na studiach z zakresu logistyki dowiesz się, jakie rozwiązania logistyczne stosować w konkretnych dziedzinach biznesu transportowego, np. w lotnictwie. Takie studia otwierają drzwi do pracy u największych przewoźników lotniczych. Jeśli zaś wolisz zagadnienia dotyczące logistyki lądowej, Wyższe Szkoły Bankowe oferują specjalności poszerzające wiedzę z zakresu technologii transportowych i obsługi spedycyjnej oraz polityki magazynowej.

 

Gdzie można pracować po logistyce?
Studia z dziedziny logistyki dają szeroki wybór wśród pracodawców związanych z biznesem, handlem, spedycją, magazynowaniem. Stanowiska, o które można się ubiegać, mając wykształcenie logistyczne to: specjalista w dziale zaopatrzenia i dystrybucji, specjalista ds. dostaw. Możesz zająć się także organizacją zasad pracy z partnerami transportowymi lub organizacją dostaw. W zależności od ukończonego kierunku, po studiach możesz też zająć się zarządzaniem procesami logistycznymi lub rozwiązywaniem problemów z zakresu logistyki poprzez projektowanie zespołowe systemów logistycznych.

 

Znajdź studia logistyczne dla siebie:

 

Wróć do spisu artykułów >