Zobacz inny kierunek

Coaching w medycynie


WSB Gdynia - Studia podyplomowe

2 semestry naukirekrutacja zakończona
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

hrp.jpgCoaching w medycynie- studia w WSB w Gdyni

Coaching Medyczny to kierunek pozwalający zdobyć podstawowe umiejętności oraz niezbędną wiedzę psychologiczną i coachingową. Wybrane umiejętności pozwolą bardziej skutecznie pomagać pacjentom, skuteczniej się z nimi komunikować, rozumieć ich zachowania i własne, zarządzać swoimi emocjami w efekcie uniknąć wypalenia zawodowego. To studia dla szeroko rozumianej służby medycznej,
a także osób pracujących z pacjentami, a także rodzin osób przewlekle chorych.

foto_233x134_14.jpg"Studia kształcące w zakresie umiejętności i technik coachingowych to odpowiedź na potrzeby pacjentów, rodzin osób przewlekle chorych a także środowiska medycznego.  To studia dające wiedze i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach kryzysowych związanych z relacjami z osobami chorymi. Coaching medyczny to także studia, które pozwalają podnieść jakość pracy i kontaktów z otoczeniem, to też miejsce refleksji nad swoją rolą i budowa nowej tożsamości w roli zawodowej czy rodzinnej."
Izabela Kluzek
Dyrektor Zarządzająca HPR Group - akredytowany Coach ICF na poziomie ACC

Cel
Przekazanie wiedzy  z zakresu psychologicznego wsparcia pacjentów i  ich rodzin na podstawie  trzech form wsparcia pacjenta:

 • Coaching medyczny
 • Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ)
 • Terapia poznawczo–behawioralna

Wykształcenie praktycznych umiejętności związanych z wykorzystaniem pomocy psychologicznej w pracy z pacjentem chorym somatycznie i jego rodziną.

Korzyści
Studia mają za zadanie przygotować absolwentów do pracy w placówkach służby zdrowia i instytucjach zajmujących się profilaktyką zdrowotną.
Studia mają charakter warsztatowy. Studenci będą zdobywali wiedzę i umiejętności pracy z pacjentem i jego rodziną , nabędą umiejętności i poznają narzędzia do zastosowania w codziennej pracy z pacjentem przewlekle chorym.

Uczestnicy
Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem i studentów dwóch ostatnich lat studiów kierunków psychologicznych, medycznych i pokrewnych, między innymi dla: psychologowie pracujący w służbie zdrowia, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, rehabilitanci, promotorzy zdrowia, pedagodzy i pracownicy socjalni, pracownicy publicznej służby zdrowia i sektora prywatnego.

 

Program kierunku: 

9 miesięcy,
178 godz.,

10 zjazdów


Psychologia zdrowia (36 godz.)

 • Holistyczne podejście do leczenia (18 godz.)

 • Praca umysł – ciało (18 godz.)

Więź jako czynnik wspierający pracę z pacjentem (16 godz.)

 • Style przywiązania według Bolbwy’ego (12 godz.)
 • Style przywiązania a reakcje pacjentów (4 godz.)

Coachingowy model  pracy z pacjentem (18 godz.)

 • Budowanie zaufania pacjenta do pracy psychologicznej (4 godz.)
 • Narzędzia komunikacyjne (8 godz.)
 • Model coachingowi RESOLVED (6 godz.)

Kompetencje coachingowe (18 godz.)

 • Aktywne słuchanie – narzędzia pracy z drugim człowiekiem (6 godz.)
 • Co to są emocja i jak one działają (4 godz.)
 • Umiejętność nazywanie i dostrzegania emocji w mowie i ciele pacjenta (4 godz.)
 • Radzenie sobie z wymagającymi sytuacjami i reakcjami (4 godz.)

Uważność i szacunek jako podstawowa kompetencja w pracy coachingowej z pacjentem (18 godz.)

 • Szacunek jako podstawowa kompetencja do pracy z ludźmi (4 godz.)
 • Umiejętność badania potrzeb, uważność na pacjenta (8 godz.)
 • Narzędzia pozwalające lepiej czytać potrzeby i komunikaty osób chorych (6 godz.)

Narzędzia coachingowe w pracy z pacjentem (18 godz.)

 • Narzędzia coachingowe do budowania motywacji – Piramieda Dilts’a (9 godz.)
 • Pytania coachingowe wspierające poszukiwanie energii  (4 godz.)
 • Symbol, obraz, metafora jako narzędzia pobudzające do działania (5 godz.)

Racjonalna Terapia Zachowań (12 godz.)

 • Pojęcia pacjenta terminalnego (4 godz.)
 • Rodzina w procesie leczenia (4 godz.)
 • Narzędzia do pracy z rodziną i pacjentem terminalnym – narzędzia i techniki pracy (4 godz.)

Praca z zaburzeniami lękowymi i traumą (18 godz.)

 • Co to jest lęk – charakterystyka zachowań lękowych (4 godz.)
 • Co to jest trauma (5 godz.)
 • Praca z zaburzeniami lękowymi i traumą – narzędzia (9 godz.)

Praca z żałobą (8 godz.)

 • Co to jest żałoba, etapy (4 godz.)
 • Narzędzia do pracy z osobą w żałobie (4 godz.)

Techniki relaksacyjne w medycynie (6  godz.)

 • Techniki relaksacyjne w medycynie (6 godz.)

Superwizja grupowa (10 godz.)

 • Superwizja (10 godz.)

Forma zaliczenia

 • Obowiązkowy udział w zajęciach, praca międzyzjazdowa,
 • Praktyczny egzamin z prowadzenia superwizyjnej sesji coachingowej.
Wykładowcy: 

Jakub Piątkowski- Coach ACC ICF, trener umiejętności psychospołecznych, psycholog,  interwent kryzysowy, biegły sądowy, wykładowca akademicki. Prowadzi treningi i warsztaty umiejętności psychospołecznych. Zajmuje się coachingiem (ponad 520 godzin pracy z klientami), prowadząc coachingi indywidualne i grupowe. Pracuje także autorską metodą treningu relaksacyjnego, którą wspiera klientów w nauce kontrolowania reakcji stresowych i rozwijania potencjału umysłowego. Lider projektów szkoleniowych i terapeutycznych, programów wspierających osoby przewlekle, ciężko i nieuleczalnie chore. Od siedmiu lat związany z gliwickim Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach (członek zarządu). Był dyrektorem śląskiego oddziału ICF Polska. Prywatnie – pasjonat judo, żeglarstwa i turystyki górskiej.

 Szczepan Spis- Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, doradca zawodowy, project menager IPMA, coach ICF Global, biegły sądowy, dziennikarz, spec. ds. fizjoterapii. Doktorant UŚ w Katowicach, biorący aktywny udział w międzynarodowych projektach badawczych. Przez 2 lata redaktor naczelny gazety regionalnej "Wieści znad Brennicy", oraz magazynu społeczno-kulturalnego "Kwadrat". Autor wielu artykułów popularno-naukowych i naukowych, laureat konkursu "Osobowość Ziem Gorskich" w kategorii "dziennikarz", organizowanego przez Koalicje Marek Ziem Górskich. Przez 4 lata fizjoterapeuta grup reprezentacji Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Jego główna aktywność zawodowa skupia się na prowadzeniu szkoleń, doradztwa zawodowego poradnictwa psychologicznego oraz coachingu. Współpracuje zarówno z jednostkami samorządu terytorialnego, sferą biznesu, jak i trzecim sektorem (fundacje, stowarzyszenia). Jego praca, jest również jego pasją, dlatego wciąż rozwija swój warsztat, dostosowując go do potrzeb i wymagań klientów.

Gaweł Podwysocki- Akredytowany Coach ICC, certyfikowany Praktyk i Master NLP, Kurs Biznes Coachingu International Coaching Community, Międzynarodowe Certyfikaty Practitioner i Master NLP Connection Christiny Hall. Od 13 lat jest managerem w jednej z wiodących agencji reklamowych JWT oraz trenerem dla pracowników wewnątrz organizacji. Jego domeną jest tworzenie strategii projektów i szeroko rozumiany marketing. Pracujez zespołami menedżerów, konsultantów, specjalistów i wspiera w rozwoju ich umiejętności, wiedzę i właściwe postawy. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: zarządzania projektami, organizacją informacji, ATL, BTL, wizerunku marki, planowania marketingowego, zarządzania marką, coachingu, komunikacji. Prowadzi programy/sesje szkoleniowe przygotowujące coachów do międzynarodowej akredytacji.

 Anna Lewecka – Olech- Psycholog, Trener Biznesu, Akredytowany Coach ICF . Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Coach ICF certyfikowany na poziomie ACC,  absolwentka Szkoły Trenerów Metrum (204h) i Trener Sukcesu Pracowni Elżbiety Sołtys (160h), ukończyła także podyplomowo Interwencję Kryzysową na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Swoją ścieżkę zawodową zaczynała jako psycholog na oddziałach klinicznych. Od kilku lat pracuje w branży HR, zdobywając doświadczenie także w środowisku międzynarodowym. Obecnie zajmuje stanowisko managera w firmie doradczo-personalnej. Posiada ponad 900 godzin praktyki trenerskiej na sali szkoleniowej i ponad 300 godzin sesji coachingowych. Posiada bogate doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu projektów szkoleniowych, a także w sprzedaży i marketingu, związane m.in. z usługami szkoleniowymi, outdoorowymi, doradztwem, organizacją kursów, konferencji, koncertów i imprez masowych. Specjalizuje się przede wszystkim w prowadzeniu szkoleń z coachingu, kompetencji miękkich i tematyki HR. Prowadzi sesje szkoleniowe przygotowujące coachów do międzynarodowej akredytacji ICF. Na co dzień jako trener pomaga rozwijać umiejętności interpersonalne, odkrywać motywację i zmieniać dotychczasowy sposób komunikowania się na efektywniejsze. Ceni wiedzę grupy, stawia na działanie i pomaga nabywać umiejętności ułatwiające i usprawniające pracę. Uczestnicy szkoleń cenią ją za profesjonalne podejście do pracy, przekazywanie wiedzy poprzez praktyczne ćwiczenia, uważność i elastyczność oraz dobry kontakt z grupą. Współpracuje z instytucjami i firmami na terenie całego kraju. Coachingiem zainteresowała się jeszcze na studiach, gdy szukała sposobu pomocy ludziom w przejściu przez życiowe kryzysy. W wolnym czasie zawsze wybiera aktywny wypoczynek. Jej pasją są podróże, taniec, rowery i nurkowanie.

Opiekun merytoryczny
Izabela Kluzek
- Dyrektor Zarządzająca HPR Group - akredytowany Coach ICF na poziomie ACC, ukończyła szkołę trenerską, a także liczne szkolenia z obszaru HR. Prowadzi bloga coachingowi: izabelakluzek.pl Handlowej. Prowadzi coaching indywidualny jak i grupowy. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia kilku szkół, które dostosowuje do potrzeb i percepcji klienta. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie doradczo-szkoleniowej. Przez okres ponad 10 lat zajmowała się zarządzaniem zespołem konsultantów i trenerów, pełniła również funkcje managera projektów jak również w organizacjach rolę HR Managera. Jest trenerem z zakresu umiejętności managerskich oraz zarządzania zasobami ludzkimi, a szczególnie bliskie są jej aspekty rozwoju pracownika w organizacji.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

Płatność może być rozłożona na 8, 2 lub 1 ratę.

8 RAT2 RATY1 RATA
520 zł2080 zł4160 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

parter, pokój nr 1

  • ul. Śląska 35/37, parter, pokój 1
  • 81-310 Gdynia
  • PON - PIĄ:
  • 08:00 - 16:00
  • tel. 58 669 77 21
  • fax

0.0000000.000000