Zaplanuj swoją karierę

Decyzja dotycząca podjęcia studiów oraz wyboru kierunku nie należy do łatwych. Dlatego zanim się zdecydujesz, dowiedz się więcej o własnych predyspozycjach i naszej uczelni. Odpowiedz sobie też na parę ważnych pytań.

krok1_wybierz_swoj_kierunek.png

Zaplanuj

Decyzję o wyborze uczelni i kierunku studiów podejmij z dużym wyprzedzeniem. Odpowiedz sobie na pytania:

  •     Jakie kierunki Cię interesują?
  •     Jakie uczelnie oferują te kierunki?
  •     Jakie są ich wymagania?
  •     Jaki tryb studiów jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

Zbadaj swoje predyspozycje zawodowe na kierunekrozwoju.pl

Sprawdź, jakie kierunki dają możliwość zdobycia zatrudnienia
Wybierając kierunek studiów, kieruj się zainteresowaniami i predyspozycjami, ale również realiami rynku pracy. Sprawdź, na jakie zawody jest największe zapotrzebowanie. Zapytaj na uczelni, czy przy wprowadzeniu kierunku analizowano zapotrzebowanie rynkowe na specjalistów w danej dziedzinie.

Wybierz specjalizację
Przeanalizuj ofertę specjalności. Sprawdź, czy uczelnia oferuje możliwość jej ukończenia czy w ofercie ma tylko kierunek. Pamiętaj, że ukończenie atrakcyjnej specjalności zwiększa Twoje szanse zawodowe i poprawia pozycję na rynku pracy.

krok2_ocen_swoje_mozliwosci.png

Praca podczas studiów

Już teraz wiesz, że chcesz lub musisz łączyć studia z pracą zawodową? Sprawdź, czy na wybranej uczelni wyższej plany zajęć oraz godziny otwarcia działów obsługi studentów dostosowane są do potrzeb osób pracujących.

Oblicz koszty kształcenia
Koszty kształcenia to także koszty wynajmu mieszkania, wyżywienia itp. Jeśli planujesz pokrywać je samodzielnie, ważnym kryterium wyboru uczelni powinna być możliwość łączenia studiów z pracą. Wybór uczelni, która oferuje i wspiera łączenie pracy i nauki, mimo konieczności opłaty czesnego, może być dla Ciebie bardziej korzystny i stać się Twoim atutem. Dowiedz się także, jak wygląda oferta stypendialna oraz system zniżek, które pozwalają na obniżenie kosztów kształcenia.

krok3_wybierz_swoja_uczelni.png

Kieruj się renomą uczelni, jej postrzeganiem na rynku pracy i stabilnością
Studia to inwestycja. Wybierz uczelnię, która ma dobre opinie w środowisku. Sprawdź pozycję uczelni w rankingach, zwróć uwagę na to, jak oceniana jest przez pracodawców. Dowiedz się, ilu ma studentów i ilu absolwentów ją ukończyło.

Praktyczna czy akademicka
Dowiedz się, jaki profil kształcenia oferuje uczelnia. Czy jest to profil praktyczny, (czyli zorientowany na wspieranie karier zawodowych studentów i absolwentów), czy profil akademicki? Czy i jak zapewnia ona praktyczny charakter studiów? Czy programy studiów weryfikowane są przez pracodawców, czy wykładowcy mają doświadczenia praktyczne? Czy kierunki i specjalności mają przypisanych partnerów biznesowych? Czy uczelnia oferuje wsparcie w zakresie praktyk i staży?

Wsparcie Twojej kariery zawodowej
Świadomie planuj swoją karierę, korzystaj również z doradztwa zawodowego. Dowiedz się, czy na uczelni funkcjonuje Biuro Karier lub Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Sprawdź, jak wygląda oferta w zakresie doradztwa zawodowego, szkoleń i staży. Zorientuj się również, ile ofert pracy pozyskało dla studentów uczelniane Biuro Karier w ostatnim roku akademickim.

Obsługa studentów
Wybierz uczelnię nastawioną na studenta, mając na uwadze to, że studia to również konieczność realizacji procedur administracyjnych. Sprawdź, jak funkcjonują działy wybranej uczelni oraz przetestuj Biuro Rekrutacji. Zobacz, jaki jest stosunek pracowników do studentów. Dowiedz się, ile spraw możesz załatwić przez internet, a także czy uczelnia umożliwia kształcenie drogą elektroniczną. Potwierdzeniem troski o obsługę studentów powinno być prowadzenie badań satysfakcji. Zapytaj o wyniki takich badań.

Losy zawodowe absolwentów
Wiedza o losach zawodowych absolwentów potwierdza troskę i odpowiedzialność uczelni za kariery studentów. Dowiedz się, czy uczelnia monitoruje losy zawodowe absolwentów. Jakie są wyniki tych badań?

krok4_sprawdz_dlaczego_wsb.png

Zarezerwuj sobie miejsce
Nie czekaj do ostatniej chwili z podjęciem decyzji. Zarezerwuj miejsce na uczelni jak najszybciej. Rejestracja przez internet lub w Biurze Rekrutacji pozwoli Ci na uzyskanie dodatkowych zniżek w czesnym i wpisowym.
Sprawdź dlaczego WSB