Biblioteka

(Nr karty: gd numer albumu / Hasło: 3 pierwsze litery nazwiska lub PESEL)
 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą zarys nagrodzonych koncepcji i badań w ostatnim dziesięcioleciu.

Nowa usługa - wypożyczenia nocne

Książki z czytelni (z czerwonym paskiem), na co dzień dostępne tylko na miejscu, można wypożyczyć na noc. Wystarczy zgłosić się do dyżurnego Bibliotekarza z wybranymi pozycjami z czytelni, najwcześniej pół godziny przed zamknięciem. Wypożyczenia nocne zaliczane są do standardowego limitu jednoczesnych wypożyczeń (6 dla studentów, 5 dla słuchaczy studiów podyplomowych i MBA).

Książka udostępniona w ramach wypożyczenia nocnego musi zostać zwrócona następnego dnia w nieprzekraczalnym terminie pół godziny po otwarciu Biblioteki.

 

Testowy dostęp do kolekcji książek elektronicznych EBSCO

Do 31 marca 2017 r. dostępna jest kolekcja eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost - to wielodziedzinowa kolekcja 150.000 książek elektronicznych od ponad 515 wydawców w tym wiodących wydawnictw naukowych i uniwersyteckich, takich jak: Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, Emerald, Sage, MIT Press, Princeton University Press i wiele innych.

 

ebsco.png

Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również w innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim czy czeskim.
Tematyka książek obejmuje między innymi: nauki społeczne, biznes i ekonomię, nauki polityczne, psychologię, edukację, nauki humanistyczne, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, prawo, informatykę, inżynierię i wiele innych.
Aktualna lista dostępnych tytułów
Krótki video-przewodnik

Aby uzyskać zdalny dostęp do bazy należy zalogować się do EBSCO poprzez system HAN - więcej informacji w dziale Zasoby > Bazy i katalogi.
Chętnie poznamy Państwa opinię. Wnioski i uwagi prosimy kierować na adres biblioteka@wsb.gda.pl.
 

Żródła elektroniczne
System HAN (Hidden Automatic Navigator) umożliwia zdalny dostęp do większości zasobów elektronicznych. Wystarczy zalogować się w HANie tak samo, jak w katalogu OPAC (konieczne jest aktywne konto biblioteczne), by móc korzystać z baz również w domu.
Więcej informacji

Szkolenie biblioteczne
Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem bibliotecznym, w którym szczegółowo zostały omówione:

Bankowość - Finanse - Samorząd - wiedza on-line
Biblioteka WSB w Gdańsku zachęca do korzystania z elektronicznej wersji bieżących oraz archiwalnych czasopism: „Miesięcznik Finansowy BANK”, „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, „Finansowanie Nieruchomości”, „Kurier Finansowy”. Należy zarejestrować się na stronie: www.alebank.pl (prosimy o wypełnienie wymaganych pól; pełna rejestracja następuje po 24 godzinach).