Biblioteka

(Nr karty: gd numer albumu / Hasło: PESEL lub hasło własne)
 

Testowanie bazy EconLit with Full Text

Biblioteka zachęca do przetestowania otwartego dostępu do bazy EconLit with Full Text. Baza zawiera pełne dane bibliograficzne zawarte w indeksie EconLit oraz ponad 700 czasopism pełnotekstowych z zakresu ekonomii i finansów, m.in. American EconomicReview, Journal of EconomicLiterature, Journal of EconomicPerspectives, Annals of Economics& Finance, Journal of Economic Integrationi Revued'ÉconomieFinancière. Zasoby obejmują badania prowadzone od 1969 roku we wszystkich dziedzinach ekonomii, w tym: rynków kapitałowych, gospodarki poszczególnych krajów, ekonometrii, prognozowania ekonomicznego, ekonomii środowiska, regulacji państwowych, ekonomiki pracy, teorii monetarnych i wielu innych.
Baza została dodana na platformę EBSCOhost.

Test bazy trwa do 15 lipca 2017r. Aby móc skorzystać z zasobów EconLit with Full Text  należy posiadać aktywne konto w Bibliotece. Dostęp zdalny umożliwia system HAN, do którego logujemy się za pośrednictwem naszej strony internetowej (EBSCO).

Nowa usługa - wypożyczenia nocne

Książki z czytelni (z czerwonym paskiem), na co dzień dostępne tylko na miejscu, można wypożyczyć na noc. Wystarczy zgłosić się do dyżurnego Bibliotekarza z wybranymi pozycjami z czytelni, najwcześniej pół godziny przed zamknięciem. Wypożyczenia nocne zaliczane są do standardowego limitu jednoczesnych wypożyczeń (6 dla studentów, 5 dla słuchaczy studiów podyplomowych i MBA).

Książka udostępniona w ramach wypożyczenia nocnego musi zostać zwrócona następnego dnia w nieprzekraczalnym terminie pół godziny po otwarciu Biblioteki.

Żródła elektroniczne
System HAN (Hidden Automatic Navigator) umożliwia zdalny dostęp do większości zasobów elektronicznych. Wystarczy zalogować się w HANie tak samo, jak w katalogu OPAC (konieczne jest aktywne konto biblioteczne), by móc korzystać z baz również w domu.
Więcej informacji

Szkolenie biblioteczne
Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem bibliotecznym, w którym szczegółowo zostały omówione:

Bankowość - Finanse - Samorząd - wiedza on-line
Biblioteka WSB w Gdańsku zachęca do korzystania z elektronicznej wersji bieżących oraz archiwalnych czasopism: „Miesięcznik Finansowy BANK”, „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, „Finansowanie Nieruchomości”, „Kurier Finansowy”. Należy zarejestrować się na stronie: www.alebank.pl (prosimy o wypełnienie wymaganych pól; pełna rejestracja następuje po 24 godzinach).