Zobacz inną specjalność:

Software Development


WSB Gdańsk - Studia I stopnia
Kierunek: Informatyka

studia inżynierskiew języku angielskim
Studia stacjonarne STACJONARNE
Studia stacjonarne NIESTACJONARNE
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program studiów
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Software development to studia anglojęzyczne z zakresu programowania. Kiedy rozpoczynamy prace nad projektem programistycznym, musimy uwzględnić kilka elementów. Są to m.in. analiza wymagań, modelowanie, implementacja i eliminacja błędów. Należy pamiętać, że realizację każdego z nich możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Dziś programiści mogą korzystać z wielu specjalistycznych narzędzi wspomagających tworzenie złożonych aplikacji i zarządzanie nimi. W dalszym ciągu programista to zawód najbardziej poszukiwany na rynku. A język programowania jest językiem międzynarodowym.

„Od kiedy pamiętam, zawsze interesowałem się komputerami i nowinkami technologicznymi. Szukałem uczelni, która pozwoli mi rozwijać moją pasję, dlatego rozpocząłem studia w Wyższej Szkole Bankowej. Wybrałem WSB, gdyż ma bardzo dobrą renomę wśród niepublicznych uczelni wyższych. Szkoła ta daje mi duże szanse na znalezienie w przyszłości dobrej pracy, w której będę się realizować”.

Maciej Dziemidowicz
student WSB

Twoja wiedza i umiejętności:

 • syntaktyka i semantyka języków programowania
 • techniki kompilacji
 • programowanie na poziomie systemu operacyjnego
 • programowanie rozproszone i w chmurze
 • tworzenie rozbudowanych aplikacji biznesowych w środowisku sieciowym

Certyfikacje w obszarze nowoczesnych języków i środowisk programowania odbywają się w ramach szkoleń prowadzonych w oparciu o programy szkoleniowe takich firm, jak Microsoft czy IBM.

Praca dla Ciebie:

 • java software engineer
 • projektant, programista C++
 • programista .NET
 • programista PHP
 • programista aplikacji mobilnych
 • inżynier oprogramowania.

 

 

 

Program studiów na kierunku Informatyka w WSB w Gdańsku

Wybrane przedmioty specjalnościowe:

 • programming in Java
 • PHP programming
 • programming in C++
 • advanced mobile applications programing
 • embedded programing
 • advanced WEB technologies
 • advanced object oriented programing
 • software engineering

Każdy kierunek studiów w WSB ma swojego „anioła stróża”. Jest nim menedżer kierunku, który czuwa m.in. nad jego programem czy praktycznymi zajęciami. To także mentor, do którego można się zgłosić z problemami, czy też z inicjatywami, związanymi z kierunkiem.

 

 

Menedżerem kierunku informatyka w Gdańsku jest  mgr Adam Kostulak -  absolwent Wydziału Zarządzania  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W latach 1999 - 2008 pracownik naukowo - dydaktyczny Katedry Systemów Informacyjnych na Wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Doktorant UG w zakresie procesowego zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych. Prywatnie instruktor sportu i rekreacji w specjalności jazda konna.
kontakt: inf@wsb.gda.pl

Prof. dr hab. inż. Cezary Orłowski - profesor informatyki technicznej. Od wielu lat zajmuje się problematyką zarządzania projektami informatycznymi. Jest dyrektorem IBM Center for Advanced Studies on Campus w Gdańsku. Kierował wieloma projektami informatycznymi (m.in. dla banków, dużych firm informatycznych i jednostek administracji terytorialnej). Zajmuje się stosowaniem metod inteligentnych (modeli rozmytych i sieci neuronowych) dla Internet of Things i Semantic Web. Obecnie wraz z zespołem prowadzi badania nad systemami informatycznymi projektowanymi dla inteligentnych miast

 

 

Szymon Kołodziejczyk - realizator filmowy, twórca wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów oraz dla finalistów Must Be The Music i Mam Talent. Wykonywał reportaże z największych wydarzeń kulturalnych w Warszawie (m.in. Viva Comet, Róże Gali, Złote Dzioby), które trafiały do serwisów Onet, Wirtualna Polska. Przez dwa lata prowadził internetową telewizję muzyczną. Producent filmów korporacyjnych (m.in. dla Microsoft, Garnier, PWC, Energa). Uczestniczył na planach takich filmów, jak: Wojna polsko-ruska (reż. Xawery Żuławski), Pełną Parą (reż. Leszek Wosiewicz). Podczas studiów zrealizował trzy filmy niezależne, w tym dwa fabularne. Do jednego napisał scenariusz. Jego praca magisterska pt. Filmowa strona wideoklipów Michaela Jacksona dotyczyła badań nad historią teledysku. Czynny zawodowo, właściciel agencji filmowo-produkcyjnej w Warszawie. Obsługiwał multimedia największych wydarzeń sportowych, politycznych, biznesowych, artystycznych (m.in. Dla Wojska Polskiego, Prezydenta RP, sportowe mistrzostwa świata, przedstawienia teatralne). Obecnie zajmuje się obrazem filmowym, animacją i obsługą multimedialną wydarzeń. Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego badający konfrontację języka filmu i gier komputerowych. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej prowadzący przedmioty z dziedziny produkcji audio-wizualnej.

Dariusz Kralewski - absolwent a obecnie adiunkt Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej. Autoryzowany trener Cisco, produktów Microsoft. Zainteresowania badawcze związane są z ładem informatycznym, zarządzaniem projektami IT. Specjalizuje się w tematyce sieci komputerowych, baz danych, systemów operacyjnych. Od ponad 15 lat prowadzi swoją własną działalność gospodarczą realizując projekty informatyczne dla dziesiątek firm. Prowadzi szkolenia i warsztaty autoryzowane i autorskie związane z różnymi dziedzinami informatyki, zarządzaniem projektami informatycznymi i zarządzaniem działem IT. Uczestnicy warsztatów i szkoleń cenią go za praktyczne i zarazem twórcze podejście do prowadzenia zajęć.

dr Bartosz Marcinkowski - jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, specjalności Informatyka Ekonomiczna. Zajmuje się naukowo i dydaktycznie projektowaniem systemów informatycznych, w szczególności modelowaniem systemów obiektowych, językami UML (Unified Modeling Language), SysML (Systems Modeling Language), BPMN (Business Process Model and Notation), ITIL (Information Technology Infrastructure Library), a także narzędziami informatycznymi CASE (Computer-Aided Software Engineering). Dr B.Marcinkowski jest również ekspertem w dziedzinie administrowania sieciami komputerowymi oraz trenerem w licznych szkoleniach dla rozwoju kompetencji IT pracowników firm Pomorza w wyżej wymienionych dziedzinach informatycznych. Swój wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz umiejętności zawodowych potwierdza zdobytymi certyfikatami międzynarodowymi, między innymi: OMG–Certified UML Professional, OMG–Certified Expert in BPM, IT Infrastructure Library, Cisco Certified Network Associate, Cisco Certified Network Professional. Autor licznych publikacji w językach angielskim i polskim, w tym uznanych w Polsce książek i podręczników informatycznych: Język UML 2.0 w modelowaniu systemów informatycznych, Symulacja procesów biznesowych. Standardy BPMS i BPMN w praktyce czy też UML 2.x. Ćwiczenia zaawansowane. Jego prace prezentowane były na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych w Europie Zachodniej i USA. Dr Marcinkowski jest laureatem II edycji konkursu InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów w ramach Priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Michał Kuciapski - absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, specjalności Informatyka Ekonomiczna. Pracę naukową poświęca technologicznym i ekonomicznym aspektom stosowania narzędzi transferu wiedzy w organizacjach, a w tym w szczególności e-learningowi i e-learningowi 2.0. Prowadzone badania obejmują: modelowanie procesów realizacji przedsięwzięć e-learningowych, analizę międzynarodowych standardów tworzenia i wdrażania modułów e-learningowych oraz determinowanie czynników akceptacji e-learningu, głównie w kontekście technologii Web 2.0. W pracy dydaktycznej dr M. Kuciapski  specjalizuję się w zagadnieniach z dziedziny wytwarzania aplikacji, takich jak: programowanie, inżyniera programowania, jakość kodu, technologie webowe i mobilne, systemy rozproszone, bazy danych w systemach informatycznych oraz akceptacja oprogramowania. Jako wieloletni certyfikowany trener technologii Microsoft, współpracującymi z wieloma podmiotami branży developerskiej ma styczność z najnowszymi technologiami z zakresu: ASP .NET (Active Server Pages), EF (Entity Framework), WCF (Windows Communication Foundation), Azure, Windows Store, Windows Phone oraz SQL Server.

Łukasz Murawski - współwłaściciel agencji Studio 102 Sp. z o.o. i Quellio Sp. z o.o. Z wykształcenia Psycholog społeczny – absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Od początku drogi zawodowej związany z marketingiem i reklamą – specjalista w dziedzinie tworzenia wizerunku firmy i strategii komunikacji marki. Jako doradca w inkubatorze Starter i w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości doradza startupom jak zrealizować pomysł i stworzyć silną markę. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej. Regularnie prowadzi szkolenia dla firm oraz instytucji wspierających biznes. Maratończyk.

zapisz-sie-online-button.png

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

Zapisując się do 17 marca, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł  dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Czesne już od 380 zł (405 zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów! Wpisowe 0 zł.

Tabela prezentuje aktualne ceny na rok akademicki 2017/2018.

Loader
Studia stacjonarne Studia niestacjonarne

Gwarantowane czesne stopniowane

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATARok nauki
405 zł470 zł2350 zł4700 złI rok
475 zł550 zł2750 zł5500 złII rok
640 zł3200 zł6400 złIII rok
640* zł3200* złIV rok

Gwarantowane czesne stałe

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATARok nauki
465 zł540 zł2700 zł5400 złI rok
465 zł540 zł2700 zł5400 złII rok
540 zł2700 zł5400 złIII rok
540* zł2700* złIV rok

Gwarantowane czesne stopniowane

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATARok nauki
405 zł380 zł470 zł440 zł2350 zł2200 zł4700 zł4400 złI rok
475 zł550 zł2750 zł5500 złII rok
640 zł3200 zł6400 złIII rok
640* zł3200* złIV rok

Gwarantowane czesne stałe

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATARok nauki
465 zł440 zł540 zł510 zł2700 zł2550 zł5400 zł5100 złI rok
465 zł540 zł2700 zł5400 złII rok
540 zł2700 zł5400 złIII rok
540* zł2700* złIV rok

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studiów I i II stopnia

budynek A, pok 004

  • Aleja Grunwaldzka 238A, Parter - pokój 004
  • 80-266 Gdańsk
  • PON - ŚRO:
  • CZW - PIĄ:
  • SOB:
  • 09:00 - 17:00
  • 08:00 - 16:00
  • 10:00 - 14:00
  • tel. 58 522 75 19/21
  • fax

Javascript is required to view this map.
54.38907918.584361