Dyplom inżyniera - dlaczego warto w WSB?

O tym, że rynek pracy potrzebuje inżynierów, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to, obok licencjata i magistra, tytuł zawodowy wymieniony w ustawie Prawa o Szkolnictwie Wyższym, a zdobyć go można będąc słuchaczem studiów I stopnia. Z przeprowadzanych co roku badań wynagrodzeń wynika, że posiadanie dyplomu magistra inżyniera pozwala zarobić w naszym kraju ok. 20% więcej niż osobie, która może pochwalić się samym tytułem magistra - i to w różnych branżach, od bankowości, przez  IT i komunikację, handel, budownictwo, służbę zdrowia aż do, ogólnie pojętego, sektora publicznego. Studia w WSB dają możliwość bycia słuchaczem kursów prowadzonych przez najbardziej cenioną przez pracodawców grupę uczelni niepublicznych w Polsce (wg rankingu Wprost nr 13/2015), a dyplom inżyniera można tu uzyskać na jednym z wielu atrakcyjnych kierunków.

 

Jak dostać się na studia I stopnia?
WSB oferuje spójny, praktyczny program nauczania prowadzony przez ekspertów z danej dziedziny. Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, nowoczesny, a poruszane tematy mają zazwyczaj odzwierciedlenie w realnych problemach dotyczących lokalnego rynku. Bardzo dobra organizacja zajęć i sprawdzona, wiarygodna, doświadczona kadra są dodatkowym atutem tej niepublicznej uczelni. Żeby zostać słuchaczem studiów I stopnia (kończących się uzyskaniem dyplomu licencjata lub inżyniera), wystarczy mieć wykształcenie średnie i świadectwo zdanego egzaminu maturalnego (to ostatnie można dostarczyć w późniejszym terminie). Kolejno, wypełnia się formularz na stronie www.merito.pl (dzięki temu dokumenty zostaną wygenerowane automatycznie i przesłane na wskazany przez ciebie adres e-mail), lub zgłasza się do Biura Rekrutacji w danym mieście by osobiście złożyć wymagane dokumenty. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego im wcześniej przejdziesz przez cały etap rekrutacji, tym większa szansa na zarezerwowanie sobie miejsca i skorzystanie z aktualnej promocji.

 

Studia inżynierskie: garść szczegółów
Studia inżynierskie trwają 7 semestrów (3,5 roku), a specjalność wybiera się w 4 semestrze. Uważa się je za bardziej praktyczne niż studia licencjackie, ponieważ pozwalają zdobyć wiedzę specjalistyczną, tak pożądaną w dynamicznie zmieniających się realiach gospodarczych.  Uzyskanie dyplomu inżyniera i, co za tym idzie, pogłębienie wiedzy biznesowej i technicznej, daje abiturientom szerokie perspektywy pracy w przemyśle elektrotechnicznym, budowlanym, logistycznym czy chemicznym, co z reguły przekłada się na satysfakcjonujące zarobki i relatywnie szybką ścieżkę awansu zawodowego. Dla osób, które już stawiają pierwsze kroki w zawodzie i nie dysponują pełnym wymiarem czasu, by poszerzać swe wykształcenie, szkoły WSB przygotowały do wyboru dwie formy studiowania:

  • studia stacjonarne, na których uczęszcza się na zajęcia zwykle pięć dni w tygodniu (choć jeden lub dwa z tych dni jest często wolny, co pozwala studentom rozwijać zainteresowania, podjąć pracę czy choćby załatwić ważne sprawy).
  • studia niestacjonarne, czyli takie, na które uczęszcza się weekendowo, zdobywając te same kwalifikacje, co studenci stacjonarni. W ciągu tygodnia studenci sami organizują swój czas i decydują, jaką jego część poświęcić nauce. Większość z nich bez trudu godzi edukację z pracą zawodową, co przynosi wymierne korzyści. Dodatkowo, dzięki powszechnemu dostępowi do extranetu, załatwianie nierzadko uciążliwych, studenckich spraw staje się banalnie proste – plan zajęć i oceny dostępne są online, elektroniczna legitymacja służy w charakterze karty bibliotecznej, a zaliczenia są wpisywane do internetowego indeksu.  

 

Żeby poznać więcej szczegółów dotyczących wymogów formalnych w uczelni WSB w konkretnym mieście, sprawdź: BydgoszczChorzówGdańskGdyniaOpolePoznańSzczecinToruńWrocław.

 

Wróć do spisu artykułów >